Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prošle godine sam imao dkc 600 grupu, odličan..... Ali, barem jednom u 10 dana je padala kiša, još je bio posikan na 20cm.....kukuruza koliko hoćeš, ALI, da li će i ova godina biti takva?
 
Cini ti se meko je dosta,dubina setve gde je vlaznije na 6-7cm...bas sam kopao da vidim

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Krenuo sa setvom kukuruza, jos je hladna zemlja ali se nadam da ce se zagrejati narednih dana.
Ova situacija mi se bas i ne svidja, vlaga bezi a kise ni na vidiku. Moze vrlo lako da bude sareno nicanje, jer sigurno ce biti zrna koja su upala u manju vlagu ili u suvo.
20eae0ffcbacbf74cabf63ff5d48d48d.jpg
c5bd28b458605a05da010542a8adb1b4.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Da... Neki konkretan razlog, nisam ga video kod tebe, zato sam i pitao...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Zato što je jedini Dkc hibrid koji nema karakteristike Dkc hibrida. Velika stabljika, zelen do nove godine, velika vlaga, velika masa, teško se zaorava i nije uopšte rodan koliko ga hvale...
 
Cini ti se meko je dosta,dubina setve gde je vlaznije na 6-7cm...bas sam kopao da vidim

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Kolega si probao sa setvospremačem neku njivu da spremiš, igraju ti baterije od sejalice ko tipke od klavira a tu nikako nemože biti ravnomerna dubina, kao da seješ po oranju, drljača izgleda samo odozgo napravi lepo, razumem da je teža zemlja za obradu.
 
Kolega si probao sa setvospremačem neku njivu da spremiš, igraju ti baterije od sejalice ko tipke od klavira a tu nikako nemože biti ravnomerna dubina, kao da seješ po oranju, drljača izgleda samo odozgo napravi lepo, razumem da je teža zemlja za obradu.
nisam probao setvsopremacem jer ga nemam,ovu sam njivu kasno i orao bila paprika tu pa dok gazda izvuko totru i trake...jedva se is premilo da ide kako valja..
 
Paraćinac kada si poslednji put oprao stakla na kabini?
moj traktor je cist i opran,to moras da pitas mog oca posto on barata s njim...prasine ima previse radi usluzno dosta..njemu je bitna soferka da bude cista i da vidi za ostalo ne mari..zadnje staklo je skinuto cim smo doterali traktor iz prodavnice,jel ne moze da se rukuje ni sa sejalicom za markere a i ako se zaneses moze da ga razbije.s obzirom da ne ore s njim ne treba mu ni staklo zadnje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh