Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji hibridi to,ja planiram prekosutra da krenem sa skidanjem Pioneer i Dkc sutra proveravamo vlagu a vidim vi kako pisete sumnjam da je ispod 16%

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
I meni deluje da nema mnogo sta da se gleda vlaga, pogotovo ko ima gde kod sebe da skladisti. Ko bude mogao cetvrtak i petak skidanje sve sto se stigne, jer kako mi se cine ove dugorocne prognoze tesko da ce skoro da sastavi ovako lepog vremena 5 dana.
 
Ja moram da skidam trebam to da tanjiram za zito,imam gde da skladistim pa ce viljuskar to da hladi guranjem i mesanjem..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Al se Francuz dosjetio - automatski skuplja šepurike i njima loži sušaru za kukuruz. Sušenje dodje maltene džabe.
A to sto seje kao,jel predje tanjiracom posle, ili necim drugim da unese u zemlju seme ?,pretpostavljam neki kao cover crop ?.
Inace ima toga i kod nas ovde jos odavno,za centralno grejanje ljudi skupljaju kombajnom cokanje,sapurine.
 
9911 kod mene,znaci slaba vajda..
Исти случај - 9911 и код мене.

I meni deluje da nema mnogo sta da se gleda vlaga, pogotovo ko ima gde kod sebe da skladisti. Ko bude mogao cetvrtak i petak skidanje sve sto se stigne, jer kako mi se cine ove dugorocne prognoze tesko da ce skoro da sastavi ovako lepog vremena 5 dana.
Баш тако - сад је прилика да се скине крајем недеље, јер тешко да ће успети да спадне влага поред честих киша и кратких дана са маглом који долазе.

Al se Francuz dosjetio - automatski skuplja šepurike i njima loži sušaru za kukuruz. Sušenje dodje maltene džabe.
Није се само Француз досетио. Чуо сам, али не и видео, да су неки из суседног села, Падине, направили неки систем за сакупљање шапурина кога ставе на комбајн, закаче за њега мале приколице (типа "Дубраве" или "Кикинђанке") и пуне из једну за другом.
 
Danas meren Mas 48,18 procenata vlaga,pre ovih kisa 16 procenata,milina,ali za otkupljivaca

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh