Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel si beše imao posejano dosta ultra hibrida ove godine? Meni nije glupo da kažem, kukuruzi su izgledali TOP, ali nakon skidanja- razočarenje. Od jedva dostigunih 5800kg (u strnjici) pa do 3800kg (ultra hibrid) po jutru srps-a. Prosek za sad 4700, imam jos 14-tak kj. Svugde zaorano 200kg 6:24:12, prolećno đubrenje sa 150kg Uree, po kj.
Nadam se ostatku, da ću dobaciti do 5t prosek, mada ne očekujem ništa posebno.
Od hibrida DKC 5068, Pioneer P0164 i ono 1kj Pincki Duo.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kakva je stabljika kod blasona duo,u odnosu na pinki? Da li je i ona krhka i sklona poleganju?
Pitam eto ,a ne znam ni da li ce dogodine biti blasona i pinkija,posto su se euralis i kosad spojili u jednu firmu,lidea se zove
 
Po meni zato što se najviše djubri, barem kod nas...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Najviše odmara, I pravi zalihe vlage... Dok ostali usevi, izvuku svu vlagu, jer se skidaju u jesen. Kod nas je djubrenje podjednako u svakoj kulturi, tako da to nije presudno. Pšenica dobije vise azota, jer se rade 2-3 prihrane.
 
Nisam video bog-zna-sta ni na pšenici, ali je bolje nego na predusevu suncokreta ili kukuruza, ali to je skoro pa svake godine tako. Gde je bila repica lane, tek treba da skinem. Čujem ovde kod mene, svi krivicu svaljuju na teren, prema Ban. Karlovcu razočarenje, prema Uljmi bolja situacija. Sve u svemu, daleko od nadprosečno rodne godine, kako je izgledalo pre ulaska kombajna.
P. S. Nisam baš pisao u temi o vremenskim prilikama, ali sam s vremena na vreme bacio oko, i mislim da smo poprilično kisnuli naspram nekih drugih mesta. I delovalo je kao da jd kiša uvek tu kad ustreba. Zato i takvog razočarenja, al jebaj ga sad.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
A sta kazete kada je bolji kukuruz nakon psenice pa samo radjeno totalom ili ako je radjena ugara ili kako vec kazets ,plitko orane tanjirane ili slicno strnike?
 
Kod mene uglavnom 95% kukuruz ide poslije uljane repice i imam dobra iskustva i rezultate sa time. Ove godine sam imao nešto kukuruz po kukuruzu i vidi se da je nešto slabiji tu.
 
Mozda ima i drugih misljenja i iskustava . Kad neradi takve oglede onaj koji treba moramo mi ovako da se dopisujemo.
I ja sam misljenja isto zemlja i padavine pa sve drugo. Dabome osnovne stvari sto svi znamo to i radimo. Al evo ja ove godine kuruzi na najboljoj mojoj zemlji , aluvijum, kise po narudzbi a tu i netreba kakva je zemlja , korova nema ,azota kako vec dajem da pretekne al kad dkc nije niko kako treba sta vrijedi
 
A sta kazete kada je bolji kukuruz nakon psenice pa samo radjeno totalom ili ako je radjena ugara ili kako vec kazets ,plitko orane tanjirane ili slicno strnike?
Ako ima visegodisnjih korova bolji je total. Oranjem se samo rasadjuje korov. Ako je njiva cista nema potrebe za totalom onda je bolje ugariti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh