Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drug zoran selo Karađorđevo ,skidao kuruze drugima i sebi,najbolji 427 na 2.5 kj 6000 kg po kj,inače šareni prinosi 3.5 do 5 ali retko.
 
Drugarovo što radimo u inđiji, koja je za razliku od nekih delova zemlje naše dobijala pristojnu kišu, prinosi ne briljiraju nešto, al su daleko od loših... Između 6 i 6.5t po kj... Za sad su dkc(5075) I zp 427 malte ne rame uz rame...
 
Miloše, sve je u redu i tačno, samo na drgi način je pop step računao.
Ako je imao u širinu 48 vrsta x 0,70 to je širina od 33,6 metara, puta 400 m dužina (prava duž) dobije se da je površina njive 1,34 ha. odnosno 2,34 kj.
To kad se podeli sa ukupnim prinosom od 15.000 kilograma dobije se 6,4 tone po kj.
 
Dovršio sam danas Pionir 9911, prinos 6.7 t/kj, vlaga 12.9% i svi dugi parametri u jusu. Baš mi je velika razlika u odnosu na DKC 4943 koji je rodio 5.6 t/kj, al' to gospoda iz Delaba neće priznati da je zbog lošeg semena (loše energije).
Šteta samo što sam Dekalba imao više od Pionira, i tu sam promašio kao i kod soje gde sam imao više Rubina od Wendy, a ova druga bolje rodila. Ostalo mi je još 2kj ZP666 koji je bio namenjen za branje, ali će najverovatnije biti ovršen. Merio sam mu danas vlagu - 15.5%.
 
Eh da je i soja bila prinosna kao kukuruz bilo bi sjajno. Ovako Boze zdravlja mozda drugom prilikom bice bolje. Juce zavrsili kukuruz sve u jusu kod nas, najmanji prinos na jednoj manjoj parceli od 0,8 kj 3800 kg/kj a najveci na 2 parcele izmedju 7500 i 7800 kg/kj. Prosek solidan i zadovoljavajuci. Pola se prodaje pola ostaje do daljnjeg.
Sve Dekalb 4943 i 5075 posejan na 21 cm, Map 100 kg + ureja 150 kg/kj.
 
Eh da je i soja bila prinosna kao kukuruz bilo bi sjajno. Ovako Boze zdravlja mozda drugom prilikom bice bolje. Juce zavrsili kukuruz sve u jusu kod nas, najmanji prinos na jednoj manjoj parceli od 0,8 kj 3800 kg/kj a najveci na 2 parcele izmedju 7500 i 7800 kg/kj. Prosek solidan i zadovoljavajuci. Pola se prodaje pola ostaje do daljnjeg.
Sve Dekalb 4943 i 5075 posejan na 21 cm, Map 100 kg + ureja 150 kg/kj.
Petre pojacaj kukuruz dogodine☺
 
Uradjen kukuruz juče. Preko oko 8 tona po jutru. Pionir 0704. Prezadovoljni smo. Prošle godine smo se razočarali u kukuruz i pionir 0216, ove godine smo uboli sa hibridom. Istina to je naša najbolja njiva. Po papirima ima 9kj tačno, predali smo za naplatu 73300 kg. S obzirom da je do puta, ima malo više jer smo odorali sigurno od puta 2-3 metra.
 
Pukao top kod nas. Prinosi od 5900 do 7000 kg po kj jus. Prosek oko 6100-6200. Kako je izgledao pocetkom avgusta mislio sam da ce biti rekorda. Dosta je bilo ostecenja od plamenca, kod nas na severu su bile spojene druga i treca generacija plamenca i konstantno su polagali jaja. Susan drugi deo avgusta je uradio svoje, medjutim ne treba biti nezadovoljan. U ataru mog sela, jedna od boljih godina za kukuruz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh