Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da koju soju ovu našu ili stransku?I što je niklo niče kilavo hladno je,što je u zemlji muči se preko dana krene uveče staje troši se energija...nadam se da posledica neće biti ali vreme će pokazati,možda će neki ljudi naučiti nešto i izvući pouku iz ove situacije tj setve 2017...jer ovo je još jedan dokaz da u Poljoprivredi nema šablona po kom se radi(svaka godina za sebe)
 
Kada je u iglici nece mu biti nista od totala, ali je riskantno jer je diskutabilan momenat kada prelazi na fotosintezu i kada usvaja total odmah. Soja kada su kotiledoni zatvoreni nece imati stete od totala.
Moji kukuruzi svi ponicali. Pionir bolje gura od DKCa i kod mene.
 
Ove godine barem u mom slučaju DKC je uvalio seme koje samo kod nas može da prođe, dok je seme Pionira ok.
 
Da koju soju ovu našu ili stransku?I što je niklo niče kilavo hladno je,što je u zemlji muči se preko dana krene uveče staje troši se energija...nadam se da posledica neće biti ali vreme će pokazati,možda će neki ljudi naučiti nešto i izvući pouku iz ove situacije tj setve 2017...jer ovo je još jedan dokaz da u Poljoprivredi nema šablona po kom se radi(svaka godina za sebe)
Nasu soju, preciznije sorta Valjevka...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene zp 606 izasao 70 % i ovih dana ce sve izaci. E sad obzirom da najavljuju ovo hladno vreme i kise msl da ce malo usporiti. Zanima me kako se pravilno racunaju listovi. Sad su ona dva listica. A planiram da prskam sa adengom a on ide do 3 lista. Ovde sam citao da neko racuna i onaj mali a neko ne. A list se racuna ako je izasao vise od svoje 2/3, tako su pricali zastitari na tv.
 
Može da se desi i kasnoj setvi sve to samo drugi faktori će uticati na onih 30%,npr. još suvlja zemlja od pre mesec dana kao što je slučaj kod mene...:ppozdrav:
 
Izlazi i DKC ali energije su im losije od Pionira. Prelazio sam sa Pionira na DKC jer je DKC imao kvalitetno seme i nije bilo problema sa nicanjem, a sada cu se vracati na Pionir. Cim nekom malo padne prodaja popravi kvalitet privuce kupce, i onda opet nanovo sve.
 
Drasticna razlika u energiji u korist pionira.Pionir ghra kao.lud.Videcemo.ipak za neke hibride pise vreme setve kad je ta i ta temp.Trebalo bi biti na kraju dobro.
 
Ja mislim da je kolega mislio na veliko prisustvo vlage, da seme mozda ne istruli. I ja sam se to pitao. A sto se tice s-metolahlora nisam znao da moze da skodi, srecom ja sam isao dozom od 1l/ha, galenika.
 
Pa to , samo u slučaju viška vlage , ležanja vode i slično . Može da istruli , a s-metalohlor koji se u tom slučaju spusti do klice može samo da pomogne u tome.
 
Slika od 15.04: DKC 4717

1em5as.jpg


90pvnp.jpg
 
Danas, posto se praznikuje, obisao jednu najblizu njivu. Kukuruz je poceo da nice inace sejan 02.04 sto je po meni dosta sporo nicanje, ali valjda je zato kriva susa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh