Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zakon trzista, cim neko krene da pregovara o spustanju arende, pojavi se "Pera" koji ce platiti visu cenu.
 
Nemojte smetnuti da svako stablo kukuruza ima odredjene potrebe za vlagom i hranom, vlaga obicno ne bude deficitarna do juna i svi oni lepo formiraju stablo, ali kad dodje jul za oplodnju,formiranje i nalivanje zrna tu obicno nastupa i susa i nikako nije isto ako se sa npr 70l/m2 kise naliva 4 ili 6 klipova.
 
Pa normalno.....samo u izutetno dobrim sezonama jako gust sklop daje bolje rezultate ali ne mnogo bolje.U proseku je najbolje ici ono sto je i najsigurnije.
 
Kod nas ipak ima veze.Sve koje su nam 4-5-6 klasa plivaju redovno i pored svake parcele imamo kanal bar sa jedne strane.
 
Kod nas je 6 klasa mesavina crnog peska i obicnog vejaca. Kanale imamo oko sela i nista vise, u ataru nijedan a i ne treba, jer nikad ne plivamo sve primi zemlja.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Kod nas je zemlja koja je blizu medjunarodnog puta 1.klasa, a po kvalitetu je 3.klasa. klasifikaciju su kod nas radili ljudi koji nemaju veze sa poljoprivredom.
 
Kod mene sklop na 12 reda kukuruza takav da smo greškom posijali na 18, noć prethodno namestali sejacicu i promasimo zupcanik. Hibrid 1241. Inače sve ostalo išlo na razmak 21.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Obišao danas kukuruz posejan 01 i 02. aprila i još ništa nije izašlo. Pustio je klicu, uglavnom, našao sam pa zrnadi koja stoje kako su bačena, negde je ispod kore negde je blizu da izadje, negde mu falu 1-2 cm uglavnom nije izašao nigde a kakva nam sedmica predstoji ne očekujem da će biti nekog pomaka na bolje. Videćemo za sedam dana šta i kako dalje...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Obrađujem i ja zemlju u Popincima tik uz auto put kod Prhovačkog nadvožnjaka.To je Popinačka najgora zemlja koja nikada nije omanula a naša može sa tom da se đubri kolika je razlika u kvalitetu.Tamo sejem isključivo soju i kukuruz jer je šteta sejati pšenicu.
 
DKC 4943 setva 05.04. Treba mu kiša.

20170414_132502.jpg
 
Poslednja izmena:
Kišu će dobiti, ne znam samo šta ćemo da radimo sa temperaturom od par stepeni tokom noći sredinom sledeće sedmice...? Plašim se da ga to ne dotuče...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh