Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas, posto se praznikuje, obisao jednu najblizu njivu. Kukuruz je poceo da nice inace sejan 02.04 sto je po meni dosta sporo nicanje, ali valjda je zato kriva susa.

I kod mene su danas poceli da izlaze ti sto su sejani 2.04. Nicanje jeste bilo sporo jer je bilo dosta hladno a nisam zalio ni dubinu kada sam sejao da bi zrno bilo u vlaznoj zemlji.
 
Sve je ponicalo kod mene setva 31.3, 1.4. i 2.4. Gledajuci prognozu nisam pametan, mozda bolje da nije nikao, tj da sam jedno 10 dana kasnije sejao. Dosta njonjavo izgleda, zima mu.
 
A tek najavljuju hladno vreme blize 0 stepeni...mi posejali pre dva dana nesto povrsina i ogled Maisadura,pa kako mu Bog da...
 
ja sam nesto posijao u prosloj sedmici oko 4 ha sve pionir a ostalih 10 ha cekam da prodje ovo zahladjenje sto najavljuju
 
Poslednja izmena:
dkc 4717 sejan 29.marta
xatlvn.jpg

2m2ymh0.jpg


- - - - - - - - - -

sgke8g.jpg
 
Onih 30% ce izaci ne brinem. Verovatno je do pripreme. Jer sam radio samo 1 spremacem i posle 1 drljacom. Ma bice to dobro. Svaki dan ga je sve vise. Malo ce da ga stopira ovo hladno ali ce biti to ok. Par dana nije neki problem.
 
Mirban cela priča u ratarenju je da usev nikne što u većem % odjednom,zato je priprema jako bitna. Sve što kasni i kasnije nikne gubi polako trku sa starijom braćom i tu ne možeš očekivati vrhunske prinose.
 
Sad me zvao drugar da me obavesti da je u delu atara gde mu je nikao kukuruz,pipa napravila haos. 60-70% biljaka mu je napala,a ima i skroz pojedenih.
 
Video sam i ja da su ga gricnule, ali je zasticen pa su ubrzo i odustali. Sto kaze moj pokojni deda "otegnuli papke".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh