Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neću da mislim,jednom se opeko nebi da rizikujem i mrzi me da mešam po dana sa tečnim špecijama a i nema baš adekvatnog.Ide mi jedan deo kukuruza u strnjište a tu bude uvek u većem broju žičara...:ppozdrav:
 
On je uzeo ono seme vec zasticeno forcom 20,sto je neko ranije vec napisao na forumu da je to secerna voda.
Ja sam zastitio Imigoldom,nadam se da on stiti od pipe.
 
Kod nas ce krenuti igranka sa pipom od nedelje ako kukuruz izadje. Koliko sam video sad dok sam spremao koliko ih ima, najebali smo. Tretirali smo kukuruz 1dcl imidora na vrecu semena, dal ce biti dosta, videcemo.
 
Koliko znam sonido štiti samo podzemni deo biljke a ne nadzemni, obratite pažnju, mislim i da je kod forsa isti slučaj.

Rašo sa 1deci ima i avion da breči ozemlju.
 
Na njihovom sajtu stoji da ga biljka upija i iznosi i iznad povrsine gde je zasticena u pocetnom stadijumu
 
Da, pipa. @sale ratar, daj boze da bude tako, ali mislim da nece. Najgore je sto je pola atara posejano a pola stoji, ili ceka setvu ili tek da se sprema za setvu. Pa kad sad uleti komsija sa spremacom a one sve krenu na male kukuruze prskas istu njivu dva puta u toku dana.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
A jel vam napada repina pipa kukuruz? Kod nas se pre sejala repa pa je bilo i na repi i na kukuruzu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Sonido je mama,danas gledam kukuruz i po njivi crkuntih pipa koliko hoces a kukuruz je samo liznula ipak radi i van zemlje☺
 
Kod nas(nije moj kukuruz bio) prošle godine pravila problem pipa iz susednog žita,prskana je tri puta i bila nikakva do kraja.:ppozdrav:
 
A imate li stete od zicnjaka? U subotu sam obisao kukuruze koji nicu najezda je velika ove stetocine,interesuju me kakva su vam iskustva sa biljkama koju su pustile koren i krenule na gore a seme ubuseno, zaostaje malo u porastu, ima li nade za te biljke?
 
Pa brojnost je tolika da oko jedog semena ima po 5-6 crvica, malo dublje zakopas rukom bilo gde na njivi izvadis jedonog
 
Mirban cela priča u ratarenju je da usev nikne što u većem % odjednom,zato je priprema jako bitna. Sve što kasni i kasnije nikne gubi polako trku sa starijom braćom i tu ne možeš očekivati vrhunske prinose.

Radoslave znam da je to naj vaznije. Ali msl da ovi koji su u poniku nisu mnogo u zaostatku. Sta znaci dan dva? Ako je 10 dana onda je problem ili onaj koji kasnije nikne izmedju dva. Ali ovako msl da ce biti sve kako treba. Inace kod mene uvek pre nikne blize sumi. I kukuruz i psenica jer je tu toplije a sve dalje ide kasnije. Tu je izrazeniji i vetar i manja temp. Uvek je bilo tako pa i sad. I ne vazi kako je pripremljeno. Bilo sitno ili krupno uvek je nicanje isto.
 
Mislim da ako bude bar 80% sklopa ne diram, brojacemo praticemo pa videti sta raditi kasd prodje ovo zahladjenje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh