Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sutra sejem pioneer p9911, nadam se da je dobar. Desilo se to da je kws korimbos podbacio,nije nikao ni jedan a problem je u smenu,posejan je 23 marta klijao je posle 3 dana tempera je bila 24c idealni uslovi jos pre 7-8 dana trebalo je da nikne obilazo sam stalno tu njivu isterala je siljke na gore jos pre 10 dana i tako je ostalo a u medjuvremenu je zahvatila trulez klicu i svaka je zakrzljala.Zvao sam zastitara i onog sto mi je prodao seme bili smo na teren situacija je takva da ni jedno zrno nemoze da nikne.Dobra stvar je sto sam posejao Kermes pre 8dana dva reda Kermes pa dva Korimbos i Kermes samo sto nije nikao ima razvijenu klicu ogromnu a Korimbos zakrzljao nacisto.Videcu sta ce biti kod mog brata i on je uzeo Korimbos ali ocigledno nesto nevalja.
Ubacicu slike kasnije.
 
Poslednja izmena:
Nije nista rano ako je toplo, meni je problem i kukuruz koji je sejan u aprilu pre 8dana isti hibrid isti problem a dugi hibrid odlican.Prosle godine sam posjao 21marta kisa je padala mesec dana bilo je hladno a kukuruz preziveo sve to a ovde nesto nevalja, mislim seme nevalja postoji problem.
 
Meni je jedan deda rekao: "Derane, gustina kukuruza odredjuje prinos, bolje da bude sitniji klip a da ga više ima." Ipak, prošle god sam išao na 21.5, sad na 23.5. Bojim se da ne bude samo da se tarupa što se dešavalo. Ali, ako njiva ima sve što treba, ako je godinama djubrena kako valja onda i može gusce. Na kraju, može se desiti da bude veći profit sa manjim prinosom a slozicete se da svi rade za profit a ne za maksimalni prinos - svako bi, bar okvirno, trebao da zna za svoju zemlju koliko koja odredjena parcela može da iznese.
 
Kolega iskreno i pošteno(OZBILJNO) te pitam na osnovu čega si se odlučio na tu gustinu setve?I koja gustina je bila predhodnih godina?Tvoja agrotehnika mi je jasna tj na osnovu ovog
što iznosiš na forumu svih ovih god...
 
I treba da bude, ne kazem ja nista, al izjava da ce sa 18 i 22 biti isti klipovi kad zasusi, ako tako mislis sto trosis uzalud seme, budi neki put realan! I ne moras al nemoj da mislis da su svi ostali veverice :ppozdrav:
 
Nisam mislio 3 u.metar vec na to da sve ispod 20 nosi veliki rizik ako se ne navodnjava.Ja sam hibride fao 300 i 400 sejao na 20 a fao 500 i 600 na 22.Nekako mi bas pregusto 17 ili 18.Da su losije parcele isao bih jos redje.Mislim da je ovo full gustina.
 
Jovo moze biti i na marsu nece biti isti, a kad bude mnogo kise onda ce biti razlika bar jedno 2t/kj u korist 18cm. to je pisac hteo reci samo nije stigo :)))
 
Nisi dobro razumeo, misli se na istu parcelu sve isto samo drugi raspored, na kraju klipovi isti, trosio covek dzabe seme :haha:

- - - - - - - - - -

Idem da spavam, jos 2 dana usluge i kraj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh