Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja juče oprskao na crno koliko sam imao hemije - litar acetohlora i toliko terbisa, da se ne baci.
 
ima neko seme na kupujem prodajem 2000 dzak izadje. sindzenta sicera i heliko .uzo bi za silazu neznam sta da radim jel uzimao tako neko nesto a da bilo dobro????
 
Trenutna :)
Upravo posadjen ZP 606 na 28 cm, i baceno vestacko uz vrstu.
ae65cd9b302a59c6b0108e0172f57870.jpg
5eba395a2b655af5d92a68ce8084e916.jpg
860dab3d69db346d66a937fbcff9b2d9.jpg


Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Nisam jos poceo sa sjetvom...prosle godine mi mraz spalio kukuruz mada se poslije svejedno izvuko odlican rod ,,pa sve nesto sacekujem..
Njive su sve potanjirate a 1,2 hektra je i pobrnato juce...veceras bi malo kise

I ,,,da ..ovi su me zeznuli kad sam kupovo sjeme..kupio sam ns 3014 a oni su mi ubacili jednu vrecu 6010 a nisam primijetio dok nisam danas vrsio probu sijacice
 
To je malo manje od 60 ari ako se ne varam? Ja bi ga proredio

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Zavrsio danas sa setvom kukuruza od 15ha pre 7 dana sam posejao 8ha i danas 7ha. Posto nije neka preterano velika povrsina ima lufta da se sve odradi natenane prvobitno je bilo planirano da bude bar 10 dana razlike u setvi ali sam ipak odlucio da sejem da ima dovoljno vlage i ako javljaju kisu. Ove godine DKC 5276, P0412, P0216, KWS Kerbanis i AS 160. Razmak 20cm za silazu i 21 i 22,5cm za vrsidbu zavisi od parcele. U pocetku sam zeznuo na par mesta redove a kasnije sam malo uvezbao da uhvatim dobar pravac :osmeh:
 
Koja je tajna tog izvanrednog hibrida Pako?Besplatno seme,uz vrecu semena daju 200 evra ili zbog divljaci?

Kod nas u selu se bas dosta seje taj hibrid Pako, prosle godine bio slican ostalim hvaljenim hibiridima, mozda mu odgovara zemljiste ili sta vec, ali kod mene je i ove godine posejan!
 
Kod nas u selu se bas dosta seje taj hibrid Pako, prosle godine bio slican ostalim hvaljenim hibiridima, mozda mu odgovara zemljiste ili sta vec, ali kod mene je i ove godine posejan!
Na ogledima gde bude 20+ hibrida nikad nije bio ni u prvih 10, u St.Pazovi na makro ogledima takodje prosek ili u donjem delu.Mislim da ga ljudi seju jer je duplo jeftiniji od normalnog kukuruza i da zajebavaju kombajnera.Od kad se bavim ovim poslom imao sam preko 100 razlicitih hibrida kukuruza i tvrdim da gori kukuruz za izvrsavanje kombajnom ne postoji u uslovima iste vlage.
 
Nemam nista od toga da ga hvalim ili kudim, ali... Da li ti mislis da bi ga ja ili neko drugi sejao zato sto je najjeftiniji, jednostavno kod nas je ok i to je to, prosle godine sam radio sam mini ogled na 10 kj jedna njiva isto radjeno sve pola Pako pola 9911, rezultat je bio kakav je bio... ili mi imamo zemlju koja nemoze da da vise od 7000 kg/kj ili je Paku to maksimalan prinos nesto ima! Ok, jeste jedan od najjeftiniji ali to je zanemarljivo u krajnoj cifri 200-300 kg kukuruza po jutru... Da meni Pionir, Dekalb, Kws ili ZP... da 500-1000kg vise od Paka, ja bi ih sutra sejao... ovako videcemo na kraju rezultat
 
I kod mene i indjiji ima kojise kunu u njega,a meni ne treba vise ni za dzabe..sa 142om ne mozes izadji na kraj duplih duzi,napunio zmajevke dok kazes keks,kad na vagi u njima fali malo do 6t..lagan jako a i kombajn ne znam kako da nastelujem da nema loma..zna da bude kvaran..stoka nece da ga jede..uglavnom nista posebno sto se mene tice...
Inace i moji kukuruzi se izmigoljili na povrsinu..29og 03 posejani..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh