Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam danas pripremio 5 ha i planiram to posijati u ponedeljak.Pripremljeno je ljepota,vlage ima ali najavljuju nekakvu hladnoćo tako da ne znam šta da radim.
 
j78a4m.jpg

Danasnjih 12 kj u 4 parcele Pionir 1535 kazu treba rano posejati. A kada je rano, a kada je na vreme pitanje je sada?:sta::osmeh:
 
Planirana je berba u klipu,prvi put sejem ovaj hibrid,dosta je kasni, za krunjenje idu oni do 400fao grupe:ppozdrav:
 
Na koliki razmak sejete ove godine,jel redovno ili malo ređe?
 
Jedno teoretsko pitanje: kažu da kukuruz do petog lista već formira zametak klipa, odnosno da tada već formira prinos. To uglavnom pričaju na zimskim predavanjima, povezujući to sa problemima prskanja sa hormonskim preparatima i zakorovljenosti u ranijim fazama kukuruza. Meni nije baš jasno kako tad formira prinos kad kasnije u dobroj godini klipovi imaju veći broj redova zrna a lošijoj (sušnoj) manji, tj. zar se broj redova zrna ne odredi već do petog lista, a prinos da zavisi od krupnoće i nalivenosti zrna u zavisnosti od toga kakva godina kasnije bude? Ali 'ajde, to nije ni bitno za ovo pitanje a ono glasi kako utiče na to formiranje klipa do petog lista hladno vreme u rano posejanom kukuruzu kad on jako dugo niče i muči se sa početnim razvojem?

Inače, ja sam planirao da sa setvom počnem u ponedeljak, najviše zbog toga što samo tad mogu imati ispomoć da mi neko izvuče seme soje (a pošto nemam puno onda odmah za sojom sejem i kukuruz).
 
Evo ja se ne slažem sa tom teorijom , mislim da to više ne važi kod novih , "sofisticiranih" hibrida , pogotovo onih "fiksnih" . Postignuta je osobina stabilno odredjenog oblika i veličine klipa , tj broja redova i odlične oplodnje i ako je malo suvlje i malo fali hrane , , pa primjećujem , a tako pokušavam i da radim , da je težište prebačeno u završnicu , tj u nalivanje zrna . Što kažeš kolega , ako je tako zašto je tako presudno važno , vremenske prilike u avgustu pa i septembru za prinos ?
 
j78a4m.jpg

Danasnjih 12 kj u 4 parcele Pionir 1535 kazu treba rano posejati. A kada je rano, a kada je na vreme pitanje je sada?:sta::osmeh:


Na koji razmak si posejao 1535?
Na vreme je kada je temperatura zemljišta 12-15°C inače ja sam moj 1535 i sve ostale (kao što sam već pisao) posejo još 1. i 2. Aprila na 25,5cm


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Danas završena setva kukuruza. Za sada ima dosta vlage ali videćemo šta će biti...
 
Pa to, on je valjda fao 740. Kazu da je za silazu par ekselans.

Imao sam ga lane na jednoj manjoj parceli,siliran za dnevne potrebe,rado ga krave jedu,i nesto malo sto mi ostalo smo brali,sasvim korektan za branje,i prekrupu od celog klipa zdravo jako jedu goveda..kod mene jedina zamerka sto je bio malo nizi,ali to je mozda i do njive..
 
Na koji razmak si posejao 1535?
Na vreme je kada je temperatura zemljišta 12-15°C inače ja sam moj 1535 i sve ostale (kao što sam već pisao) posejo još 1. i 2. Aprila na 25,5cm


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
23,7cm masina tako kaze, bice to oko 24cm

- - - - - - - - - -

Kako ste zadovoljni sa sejalicom? Jel to Lukas ili Lusna? Ima takvih u Vrscu u firmi MBV.
Bodrum Farm, kopija Gasparda, sejalica kupljena u vrscu, sve pohvale, evo vec druga godina :osmeh:
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]Danas odradjena zastita i cekamo utorak za setvu,molim moderatore samo da postave slike kako treba,meni ne uspeva :ppozdrav:
 
I moj sav kukuruz sejan 31.3 hoce da izviri,inace sve sejano na 20 cm od fao 450 do tog pionira 1535,on ce u silazu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh