Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam da nije nikakav hibrid, to se tako obrce iz godine u godinu. I od ovog posejanog nece svi klipovi biti opet crveni.
 
pa ne postoji hibrid kompletno tako crven naprimer u 1,2 hektara naletim na 10-20 neznam ni ja koliko takvih klipova ali to samo u ZP nigde vise na to sam mislio izvini ako nismo se razumeli
 
Ja sam pre neku godinu sejao DKC 5276 i bilo je dosta crvenih klipova.

A evo i mi danas krenuli sa setvom. Posejani 9241 (mindjušarev favorit), nešto 9911, i za probu 0023. Sutra nastavak...

Na slici je markir od prvog prohoda do komšije, desi se da i ovako započnem njivu :ppozdrav:. Slika je malo lošija pošto je već počeo da pada mrak...

20170406-192604.jpg
[/IMG]
 
Zar kod vas nije pala kisaa??Ovde kod mene pala toliko da do ponedeljka necu uci u njive
 
Jutros u 6 palo 3 litre, a duvao vetar tako da mu okreneš leđa i nasloniš se da odmoriš. Od 10 se već moglo raditi...
 
Marinkovicu, ne bunim se za kisu,ova kisa prija usevima k`o budali samar :bravo: Kakvo je samo pukla zemlja od suse gde je repica znaci da ne bi pala ova kisa slabe vajde bi bila od nje i psenice.
 
Zar nije hladno za kukuruz,izgleda ko da ce sneg :osmeh: drug oce da idemo danas a ja bas nesto i nisam siguran dali da ga bacam u ovu hladnu zemlju?:sta:
 
Ja jutros posejao prvi hektar. S obzirom da kise skoro da i nije bilo, iza markera ostaje vlažno, tako da sam koliko toliko uspeo da sacuvam vlagu.
U ponedeljak planiram da spremim i posejem jos jednu parcelu, pa cu za dalje videti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh