Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad imate takve klipove i takav kukuruz onda nema price o nekoj susi kod vas! Mozda ste kukali ponekad jer ste kao i svako pozeleli vise padavina ali kise ste imali mnogo vise od nas ovde!
Sad dolazim iz atara, ovakve bede nije bilo zadnjih 30 godina a stariji kazu i vise!
 
Z.P 427.Dobio 5 litara kiše.Ima ga svakakvog a bitno je da nema jalovih biljaka.
kEOWNUF.jpg

0STAX82.jpg

kfLRCZr.jpg

ZnVs15n.jpg

EGxGbBr.jpg
 
Na kraju setve je zafalilo seme za 12 redova pa sam prinudno ubacio ZP 434. Nije se loše pokazao pored DKC-a ali je već počeo malo da besi klipove i deluje suvlje od Dekalba.

201708sss.jpg
[/IMG]

201708eke.jpg
[/IMG]

DKC

201708nnn.jpg
[/IMG]

201708cdc.jpg
[/IMG]
 
Krajnji su 5031
Unutarnji desno 0865 i levo 0433.
Svi sejani na oko 20cm i gusce.setva do 1.4. I nema jalovih biljaka.
Nadam se prinosu od 4t po kj min do 5 plafon u sta ne verujem.
154cf107fcd2d3f8552deaa8f2e23a66.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Ovaj 865 je stasan hibrid a iz grupe 600 kod mene je zelen kao gora,slobo kako izgleda kod tebe ?
 
Ja ove godine nisam nista posijo pod zp 434 a bio sam sa njim prezadovoljan...nije on za neke vrhunske rezultate al me nije nikako ni izdo...zeznula me rana sjetva pa sam posijo vece grupe
 


Neka slika iz obilaska, prva dva zp 666, druga dva 555, treći dva 548 (ulazi u proizvodnju), četvrti dva 366, peti dva dkc 5276 od mog koperanta.Klipovi su uzbrani prosečni, nema jalovih sem na zp 606 koga nisam obilazio a po meni je najviše podbacio, videću kad budem obilazio da ga slikam a njega imam najviše posejanog.
 
Sale meni se tu najviše sviđa 548. Ovaj đavolski ima potencijala u redovnoj god. ali je problem taj kasni fao u ovakvoj, jel ti taj 606 možda na arendi kod pruge?
 
Pa sta drugo da se ocekuje dak su padavine celo leto bile lokalne. Koliko je puta neko napisao u temi o vremenskim prilikama da ga je kisa za malo omasila a u susednom selu se dobro ispadala. Takav slucaj je bio i kod mene. Samo sto lenjirom ne podvuces na asfaltu gde je pala a gde ne.
 
Jedini pad cena arende se desio prelaskom iz 2012 na 2013 kada je cena kukuruza prepolovljena sa 27-28din na 13din. Ostali potresi su unicali na cenu arende sa 0%.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh