Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sale meni se tu najviše sviđa 548. Ovaj đavolski ima potencijala u redovnoj god. ali je problem taj kasni fao u ovakvoj, jel ti taj 606 možda na arendi kod pruge?
Tu ima pola 666 a pola 606 a 548 sobzirom kakva je suša lepo izgleda i dobro podnosi.
Kolege slike koje sam postavio nisu slike klipčina a zaboravio sam da stavim neku flašu kao orijentir :osmeh: već su to klipići koji su upola manji nego prošle godine a i prinos će biti takav a negde i manji a tobož imamo najkvalitetniju zemlju, ja se izvinjavam kolegama koji imaju još lošije useve i znam da im je teško ali i sa ovakvim usevom ja teško da ću imati bilo kakvu zaradu a zakup mi je 80 posto površina i mislim da ja nisam baš toliko kukao kao neki ali no.:ppozdrav:
 
Obe slike jedna njiva preko puta drugoj, prva DKC druga pionir. Oobje slike slikano sa istocne strane gdje se vise osusio od toplog vjetra i sunca. Inace pionir je za 1m visi od DKC-a.

DKC5031

rwsbdk.jpg
[/IMG]

Pionir 9903

IMG_20170809_144606_zpsv8h9fehz.jpg


IMG_20170809_144802.jpg


9903 sa iste njive kao i dkc samo slikano unutra gdje se manje osusio.
 
Poslednja izmena:
Tu ima pola 666 a pola 606 a 548 sobzirom kakva je suša lepo izgleda i dobro podnosi.
Kolege slike koje sam postavio nisu slike klipčina a zaboravio sam da stavim neku flašu kao orijentir :osmeh: već su to klipići koji su upola manji nego prošle godine a i prinos će biti takav a negde i manji a tobož imamo najkvalitetniju zemlju, ja se izvinjavam kolegama koji imaju još lošije useve i znam da im je teško ali i sa ovakvim usevom ja teško da ću imati bilo kakvu zaradu a zakup mi je 80 posto površina i mislim da ja nisam baš toliko kukao kao neki ali no.:ppozdrav:
Nisam Sale mislio na tebe niti na nekog posebno nego u globalu ćeš videti kuknjavu 50 stranica u nazad a sad neko menja ptiču.Prelistaj malo pa ćeš videti i sam.:ppozdrav:
 
da pitam nešto koliko ce imati uticaj na kukuruz za sedecu godinu ako je njiva pored mene pod napadom plamenca sad je tu meni strnjika a planiram da tu sadim kukuruz ,
 
Momo plate oni to samo što kad prođu sa tom njihovom amfibijom koja je kao tenk teška ostave ti bedu od zemlje. Ove godine je suvo inače kod nas pre par godina su čuda napravili. Najviše me je nerviralo to bahato ponašanje ,izgaze ti a i ne znaš,ni ne pitaju te samo protutnje. Čak sam morao napismeno parcelu po pacelu zabranu im stavljati na sve te njihove aktivnosti.. :off_topic:
 
E zato ove godine im ja nisam dao da mi gazi zvali par puta oni pa onda iz mesne kancelarije ali ku..ra.. dusmanima!
Jos samo ove iz ED-a da dovedem u red i milina oni su mi jos trn u oku ali i njima ci se najebati mame,mamine!
 
Danas obilazio suncokrete i bacio oko ns komšijin kukuruz.Posejan početkom aprila pa greškom radnika spržen kada je bio 20 cm.Presejan je tj usejan na redove krajem maja, kada sam bio poslednji put u obilasku pre oko 25 dana bio je 50 -60cm,nisam verovao da je ovoliki narastao.Svaki ima klip.Dobio pre 15 sk dana oko 30l kiše.
20ca2a94b131333d9a4d94f48d91956c.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Problem je sto u kisnim godinama ce imati jako visoku vlagu pri vrsenju ( ako ga skida u zrnu) zato ga posejem i ja i vecina sto ranije. A sto se tice kasne setve uvek zadnjih 10-15 godina sve se bolje pokazalo!
Mi se malo zajeb..o sa tom ranom setvom jer gledamo da su neki vec zavrsili, mada se ja ne palim, ali samo kad je soja u pitanju! Ti imas pozitivno iskustvo sa suncokretom u kasnoj setvi!:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh