Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Misliš hibrid Zona? Zoan je Sindžentin.

Ima li iko Sindžentinih kasnih hibrida i kako se drže? Ove godine smo posejali Jullen na repište, ove i nikad više...
Imam ja na jednoj parceli i Zoan i Jullen i ok se drze,zito je bilo pr god,danas sam bio u obilasku
 
Danas isao za Belu Crkvu...tamo ima kukuruza koji su po izgledu vec pre mesec dana bili suvi do vrha...strasno kako neki deluju,ko aveti...e tu sad treba vatati informacije koji su hibridi u pitanju...
 
Ja sam danas isao po potesu, obilazio kukuruze i primetio da jedino moji apsolutno nisu podgoreli. 50 % kukuruza u potesu je suvo do gore. Ne znam tacno koji je razlog, na nekim parcelama je zaoravan stajnjak jesenas, nekim samo polosljeno mapom, nesto na razoranom luceristu... Ali ni jedni nisu podgoreli. Ni ZP ni pionir. Jedino sto im je zajednicko je da je bas duboko poorano jesenas. Izbacivao sam na mnogo mesta zivu zemlju... Ni tu prinos nece biti nista posebno jer je klip prilicno sitan, ali se za razliku od drugih zelene.
Da li imaš neke da si išao vestacko đubrivo u jesen i ureja u proleće a da ti nisu pogoreli ?
Na koji razmak su sejani,peskovitija ili crna zemlja.
 
A Diabrotika ? Niko je ne spominje. ja jos nisam isao da obidjem kukuruze, ovih dana cu, a imam 17 kj sejano kukuruz na kukuruz.

Evo ja cu da je spomenem,ja imam samo jednu njivu od 1.5kj gde je trebalo ici suncokret al mi nestalo semena pa posejao kukuruz na kukuruz,ne tarupirano nepaljeno samo zaorano,i tu sam hteo da siliram,medjutim iskrivljeni su za medalju..zeleni su i imaju lepe klipove,pionir 0725 je u pitanju...ja cak i u dvopolju imam ponegde malo diabrotike,zato sam od ove godine ubacio i sucokret u setvenu strukturu..
 
Da li imaš neke da si išao vestacko đubrivo u jesen i ureja u proleće a da ti nisu pogoreli ?
Na koji razmak su sejani,peskovitija ili crna zemlja.

Imam, baceno je oko 80 kg mapa po jutru jesenas i oko 170 kg ureje proletos. Sejano je na 22. Na 2/3 parcele je pre 4 godine razbacivan stajnjak i tu su klipovi krupniji, ali nije nigde podgoreo. Zemlja nije peskovita, ali nije ni crna. Tu je pionir n01.
 
Danas obisao njivu zp 434 klipcine
35ndjzs.jpg
[/IMG]
2qjbqso.jpg
[/IMG]
2n9vme0.jpg
[/IMG]
zva64j.jpg
[/IMG]
 
ZP 684 vodi glavnu ulogu kod mene na njivi.
Izuzetno krupni klipovi, sto je najvaznije naliveni do kraja.
ZP 555 i ZP 600 solidni, bice nesto i od njih
dobili su danas 41l kise po m2, i jos prethodne nedelje (cetvrtak,subota,nedelja) jos 63l po m2, bice nesto roda..
 
Ja da sam imao jednu od te dve kiše što je pala kod vas, šutirao bi sam sebe u **greška od sreće.
 
Zar je moguće da je Palanka dobila preko 100 litara za par dana?
Bez uvrede nešto mi to mnogo deluje, a pratim neprestano situaciju sa vremenom.

Djordje imaš li kišomer?
 
Au Antonijevicu mi tu kolicinu nemamo kad se saberemo od novembra meseca!

Sombor sa okolinom i Smerevska Palanka ce osvetlati obraz kukuruza u 2017oj, kod vas ce biti kao u najboljoj godini. Ako, i treba bice :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh