Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas jedva nekako uspeli da zagrnemo ove dve table.

P0837 sonido sejan 01.04

28tggpi.jpg


P0725 sonido sejan 02.04

2r3ftpx.jpg
 
Setva 13.4. Sutra prasanje.
2moqgzr.jpg

n6xe6a.jpg

Njiva odmah pored prethodne. Ima dosta trave i neravnomeran je. Ne znam zasto, samo je na ovoj parceli ovde ovako talasast. Mozda je zbog mraza... Dobija jos prasanje i prihranu, i neka radi sta hoce.
a0v63b.jpg

Kasnija setva, prskao samo Adengom:
210kdux.jpg

33dbhvd.jpg

2vrvbs3.jpg
 
Poslednja izmena:
jel vredi nesto prskati kukuruz ureom? i koliko stavljate u prskalici po hektaru? meni kukuruz nije bio losiji poslednjih 10 godina... dosta unejednacen, dosta stradao od zicnjaka, posto je zbog hladnoce stajao u mestu. a i dalje je prilicno zut, pa me interesuje jel bi prskanje ureom imalo uspeha? kod mene, oni sto su prvi sejali, pocetkom aprila, imaju ekstra kukuruze. dok mi koji smo sejali nesto kasnije, jad i beda... prosto me sramota, kada pogledam ove vase slike... :) a i takodje me interesuje koja je cena mapa po kilogramu? ja mislim da to kod mene niko ne koristi. ko baca u jesen djubre, uglavnom je to npk...
 
Nenade ko da si prepiso od mene....kukuruz totalno zablokiro i nekako zut a bacio sam 400 kila petneske po hektaru....Danas kosio neku livadu kraj njega pa gledam....jedan u 7 peru a odma do njega trece pero
 
MA zablokirao je i kod mene a i kod vecine u mom kraju...ovo kao da gledam slike od pre par sezona???Covek da se zapita jesmo li u istoj zemlji:sta:
 
jel vredi nesto prskati kukuruz ureom? i koliko stavljate u prskalici po hektaru? meni kukuruz nije bio losiji poslednjih 10 godina... dosta unejednacen, dosta stradao od zicnjaka, posto je zbog hladnoce stajao u mestu. a i dalje je prilicno zut, pa me interesuje jel bi prskanje ureom imalo uspeha? kod mene, oni sto su prvi sejali, pocetkom aprila, imaju ekstra kukuruze. dok mi koji smo sejali nesto kasnije, jad i beda... prosto me sramota, kada pogledam ove vase slike... :) a i takodje me interesuje koja je cena mapa po kilogramu? ja mislim da to kod mene niko ne koristi. ko baca u jesen djubre, uglavnom je to npk...
odradi ga nekim aminokiselinama,recimo isabion sygentin ili nutriamino od nutrilidersa,amino 16 isto prozivodjac nutriliders
 
Mi smo juče prskali insekticidom, plamenac nisam našao, ali ima vaši koliko hoćeš i imaga kukuruzne zlatice, ima slika stavljao sam na prošloj strani.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh