Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
... 9911 ... prvi rok setve,2.april ...

IMG_20160606_170752.jpg


IMG_20160606_171546.jpg


IMG_20160606_171502.jpg


IMG_20160606_171303.jpg


... što je do mene bilo,ja sam im dao ...
 
i mi smo jedne godine imali puno zaperaka na pioniru i zvao sam krzmana, kaze on to nema veze ako bude zaskripilo on ce ih odbacit, i tako i bilo, i na kraju opet bili vrhunski prinosi.
 
tako nekako. vasi kukuruzi gledam svi dobri kod nas ovi od pocetka aprila jesu veci od ovih sa kraja nego nekako bledi i tanani,jer kod nas za vreme hladnog talasa krajem aprila 3 jutra bilo 2 ispod nule i sad se taj stres jos uvek vidi dok su ovi sto su nicali posle toga puno lepse boje...
 
niste u pravu za dikambu mi smo principalom prskali u 6 listu i eno sav zdrav i prav, a isti je u madjarskoj registrovan do 8 lista. jer malo sad citam i vidim da je o tome bila rasprava, da nije bila mokra zemlja ili puno rose?

a valda ce ih proci sada kad se uvate..
 
Rosa ne moze da utice na prskanje. Dokazao sam sebi to xxxxx puta prskanjem nocu i po jakoj rosi.
 
Juče obišao kukuruz. lišće uvrnuto i puno lisnih vaši, danas ću ga oprskati insekticidom samo ne znam kojim.
 
i mi smo jedne godine imali puno zaperaka na pioniru i zvao sam krzmana, kaze on to nema veze ako bude zaskripilo on ce ih odbacit, i tako i bilo, i na kraju opet bili vrhunski prinosi.
Mislim da ti zaperci pre crpe nego sto daju.Procitajte temu iz susne 2012 i videcete kakvi su bili prinosi kukuruza sa zapercima,a koliko se secam najvise se o tome pisalo u temi Agrimax.Uglavnom nakraju je bio prc...
 
Obisao juce kukuruze da vidim kakvo je stanje sa korovima i da vidim da li spartati ove koji su malo kasnije posejani i manji. Situacija nije losa, ali ima stete od vrana i zicnjaka. Nisam imao problema zadnje 3-4 godine pa nisam tretirao seme i tu sam napravio gresku. Sklop je za 5-10% manji od ocekivanog kako gde.

P0216





DKC 5276





P0412



P0423


AS 72
 
Ovde ima bas dobrih i velikih kukuruza sklopili redove lepo. Kad prigusti moze se lepo covek pridrzati dok čuči:haha:
moj nikako da krene malo u visinu, ima dosta listova ali nema visinu a sejan pocetkom aprila. Jos mu je hladno fali sunca
 
Imago kukuruzne zlatice:

wa1vz9.jpg


Vaši:
kf5qj9.jpg


Sutra dobijaju insekticid! Nešto ćemo sa Nurel D a nešto sa Decisom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh