Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kukuruz kod mene tu i tamo,prija mu ova toplota ali treba mu kisa,ovde je sasvim malo padalo ovih dana.
Ns-6102

As-507

Isto As-507 druga njiva

As-404


Zp-606
 
Necak i ja u danasnjem obilasku kukuruza. Pionir P9486

5bklf.jpg
 
Sa agrodimark i siran.....17.05
Nije do hemije...Kod mene ista situacija sa stanjem kukuruza.Iz iste prskalice sam prskao i drugu njivu i na toj njivi je kukuruz skroz ok a dok na jednoj se uvrcu listovi.Moze biti da ima neki drugi faktor jos,npr kod mene je dobio jos i mraz pa sam mogao sacekati jos koji dan sa prskanjem da se oporavi prvo od njega.
Ja sam oprskao folijarno sa wuxal super i za nijansu je spustio listove.
Da li moze biti neka reakcija hemije od prosle godine ili mnogo kise,malo suncanih sati,vrag ce ga znati.Kad gledam druge slike ovde mojima se i ne nadam :cool:
 
Nije do hemije...Kod mene ista situacija sa stanjem kukuruza.Iz iste prskalice sam prskao i drugu njivu i na toj njivi je kukuruz skroz ok a dok na jednoj se uvrcu listovi.Moze biti da ima neki drugi faktor jos,npr kod mene je dobio jos i mraz pa sam mogao sacekati jos koji dan sa prskanjem da se oporavi prvo od njega.
Ja sam oprskao folijarno sa wuxal super i za nijansu je spustio listove.
Da li moze biti neka reakcija hemije od prosle godine ili mnogo kise,malo suncanih sati,vrag ce ga znati.Kad gledam druge slike ovde mojima se i ne nadam :cool:

Neverujem da je od hemije,prosle godine na toj njivi je bilo zito,videcu kako ce se ponasati ovih dana pa cu mu dati neku prihranu,kukuruz je zp 684......koji je kod tebe?
 
Bobane da ti nije to uvrtanje listova od nekog hormonca ?? Kod mog drugara se desilo isto gde je preklopio.
A rekao mi jedan zastitar da se jedan iz okoline zeznuo I isao sa 1,2l/ha koloseuma. Permutovao nesto izgleda sa dozom Nikosava I jedno bure napravio sa tom dozom koloseuma. Ne bi ni primetio da mu nije zafalio koloseum prilikom punjenja sledeceg bureta. Prskao nekim folijarnim prihranama I biostimulatorima. Pa ce da isprate sta ce biti.
Sreca pa nije oprskao svih 25ha tako. Kaze ni sam ne zna kako je pomesao. Bavi se ozbiljno ratarstvom I kaze nije do sad napra io toliku gresku.
Bas sam rekao ovom zastitaru da me obavesti sta se bude izdesavalo sa tih 2ha
 
Da niste malo kasno prskali sa dikambom, to mu dođu ti simptomi.[
prsko sam sa agrodimark i siran,bilo ambrozije

- - - - - - - - - -

Bobane da ti nije to uvrtanje listova od nekog hormonca ?? Kod mog drugara se desilo isto gde je preklopio.
A rekao mi jedan zastitar da se jedan iz okoline zeznuo I isao sa 1,2l/ha koloseuma. Permutovao nesto izgleda sa dozom Nikosava I jedno bure napravio sa tom dozom koloseuma. Ne bi ni primetio da mu nije zafalio koloseum prilikom punjenja sledeceg bureta. Prskao nekim folijarnim prihranama I biostimulatorima. Pa ce da isprate sta ce biti.
Sreca pa nije oprskao svih 25ha tako. Kaze ni sam ne zna kako je pomesao. Bavi se ozbiljno ratarstvom I kaze nije do sad napra io toliku gresku.
Bas sam rekao ovom zastitaru da me obavesti sta se bude izdesavalo sa tih 2ha

prsko sam sa agrodimark i siran
 
Možda je to prava doza koloseuma, pošto je u dozi od 0,7 l/ha dosta kilav.
Ne znam do sad nisam cuo da su nekom preporucili tu dozu, uglavnom ja ne bih rizikovao oduvek su mi govorili da nije zezanje sa tim hormonskim prepartima.
2013 godine cale preklopio 3 reda bio samo maton u prskalici i kukuruz u 3 listu. Listovi su dugo bili uvrnuti u ta 3 reda, kasnije je tu bilo 60-70% jalovih biljaka za razliku od ostatka njive gde su biljke bile redovno sa klipovima. Tako da se drzimo one izreke ko se na mleko opece i na jogurt duva.
 
@ Kiraj, to je zbog viska vlage u tim mikrodepresijama, takvog kukuruza ima dosta u nasem kraju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh