Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
IMG_20160609_171921_zpslxizw8dz.jpg

IMG_20160609_171936_zps9eyuv6qk.jpg

IMG_20160609_171951_zpsz3r7ego3.jpg

Gotovo i kod mene.Urađen jedan deo parcela.Drugi ne može jer je kukuruz prerastao i lomi se.
 
Mora da se radi, i mora da se ulaze, shodno mogucnostima. Sad ce Vojvodjanima ovo cudno da zvuci, ali nasi ljudi ovde masovno seju kukuruz bez ikakvog djubrenja, da ga ne isprskaju, i onda pod prasac 2 kila uree. Posle se ispred prodavnice cude kako im je rodilo jedva dve tone, psuju, kude, i pricaju kako nema racuna da se radi..
 
Mora da se radi, i mora da se ulaze, shodno mogucnostima. Sad ce Vojvodjanima ovo cudno da zvuci, ali nasi ljudi ovde masovno seju kukuruz bez ikakvog djubrenja, da ga ne isprskaju, i onda pod prasac 2 kila uree. Posle se ispred prodavnice cude kako im je rodilo jedva dve tone, psuju, kude, i pricaju kako nema racuna da se radi..
Ja nisam bas finansijski nesto, ali uvek se trudim da ispadne sve kako treba. Ja pre setve nista nisam razbacao. Prihrana prva u prasac 150kg, sada cu i drugu prihranu u prasac ponovo od 100-150kg AN-a. Isprskan je Siran+Motikan+Tarot 25 (Tiger 25 od). Efekti prskanja su jako dobri. nemam travku u njivi.
Stvarno mi je dobar kukuruz,iako je brdovito ovde kod nas..
Mi ovde koristimo OLT mehanicku za setvu, nemamo para za pneumatsku.
Hibrid je NS 640, koji se pokazao veoma dobro u susnim godinama... :)
 
Djordje, mora da ti je zemlja izuzetna ako je kukuruz do sada dobar sa 50ak kg azota po ha. Ti bi, uz dobro djubrenje pred oranje, plus sa dobrim osnovnim djubrenjem i eventualno nekom malom prihranom mogao da napravis samo takve rezultate.
 
Mora da se radi, i mora da se ulaze, shodno mogucnostima. Sad ce Vojvodjanima ovo cudno da zvuci, ali nasi ljudi ovde masovno seju kukuruz bez ikakvog djubrenja, da ga ne isprskaju, i onda pod prasac 2 kila uree. Posle se ispred prodavnice cude kako im je rodilo jedva dve tone, psuju, kude, i pricaju kako nema racuna da se radi..

... i loše seme :haha:
 
Mora da se radi, i mora da se ulaze, shodno mogucnostima. Sad ce Vojvodjanima ovo cudno da zvuci, ali nasi ljudi ovde masovno seju kukuruz bez ikakvog djubrenja, da ga ne isprskaju, i onda pod prasac 2 kila uree. Posle se ispred prodavnice cude kako im je rodilo jedva dve tone, psuju, kude, i pricaju kako nema racuna da se radi..
Drugacija je sitacija kod nas nego u Vojvodini,prvo je zemlja izuzetno losa da kazemo da je upropascena zbog loseg djubrenja zadnjih 20-25 godina,sve se manje baca vestaka plus upropasten stocni fond pa nema stajnjaka a to brdska zemlja trazi zbog humusa i sve se to nakupi jedno na drugo i nakraju nema nista a za to je kriva drzava jer za nju mi ne postojimo tih 20-ak godina.Razumem te ljude,razocarali se i prepustili slucaju.....
 
... i loše seme :haha:
ym5w7.png


- - - - - - - - - -

Drugacija je sitacija kod nas nego u Vojvodini,prvo je zemlja izuzetno losa da kazemo da je upropascena zbog loseg djubrenja zadnjih 20-25 godina,sve se manje baca vestaka plus upropasten stocni fond pa nema stajnjaka a to brdska zemlja trazi zbog humusa i sve se to nakupi jedno na drugo i nakraju nema nista a za to je kriva drzava jer za nju mi ne postojimo tih 20-ak godina.Razumem te ljude,razocarali se i prepustili slucaju.....
U pravu si u potpunosti. A uskoro ce ti koji su se prepustili slucaju poumirati, a njihovi unuci ce zemlju prodati...
 
ym5w7.png


- - - - - - - - - -


U pravu si u potpunosti. A uskoro ce ti koji su se prepustili slucaju poumirati, a njihovi unuci ce zemlju prodati...
Tacno,moj drugar a i komsija je radio,radio,sve teski robijaski poslovi da bi stekao,para sve manje i manje,losa zemlja nema tu nekih prinosa,digao ruke od svega i prepustio slucaju,polako prodavao sto je stekao da bi ziveo jel nije imao posao u firmi,nije imao ledja.Mucenik razbole se i umro je pre 10 dana u 42 godini zivota,nije mrava zgazio.Niko ispred njega,niko iza njega,majka ga sahranila.

Sve vise je ljudi koji napustaju svoja imanja.Pucaju ledja za 2000dinara subvencija.Evo naprimer ove godine kukuruz kako gde,u vecini slucajeva zaostao u razvoju,hladno vreme i kukuruz sporo ide,cisto sumljam da ce da bude nesto od njega ali eto ce da vidimo.Dovoljno je jedna katastrofalna godina da seljaka izuje iz opanaka na duzi period.(sa ovakom vlascu)
 
Jutros gledam poljo emisiju na madjarskoj televiziji,kaze poljoprivrednik radi 850 Ha zemlje 18 kultura je zastupljeno a kukuruz samo na 2% povrsina, kaze da je smanjio kukuruz jer je NEISPLATIVA KULTURA !!
 
To je slucaj i u Rumuniji.Subvencije na kukuruz su jako male.Za uljanu repicu imaju 350evra po hektaru.Kad se predje granica pa do Temisvara 80%uljana repuca a ostalo psenica.I na nju imaju velike subvencije.
 
A ja sve kontra o uljanoj repici ne razmisljam, a psenicu planiram da izbacim ako opet bude cena 16-18din.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh