Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sutra je u planu terbutilazin 1.5 + Monsun 1.5l sve po ha. Kukuruz 6 lista. Zeazin idemo zbog popanca.
 
Nije moja parcela, gazda je tako hteo. Da je moja, ja bi smanjio monsun na 1.2, a zeazin na 1l sve po ha.
 
Колега Кристал, ја сам имао сличну ситуацију. Те године није било мраза, а хемије није било ни претходне године. Онај који није био црвен, имао је ружну тамно зелену боју, сав се усукао, смањио у односу на остали кукуруз. По савету искуснијих ("Изгледа да нешто недостаје од микроелемената па не може да усвоји ни оно што има. Опрскај неком прехраном преко листа. Немој да бринеш." опуштено ће човек) опрскан вуксалом са више фосфора. После недељу дана кукуруз живнуо. Нови листови излазили без црвенила са нормалном зеленом бојом. Тада сам сејао на 26 цм, НС 640, круњен из чардака. 5,5 Т/кј. Нека се и теби кукуруз опорави:ppozdrav:
Hvala Kolega na savetu,u medjuvremenu se ispostavilo da je doslo do greske i sipan je telus umesto terazora, radnik dodavao otvorene flase a ja nisam ni gledao...Danas je spremjena njiva, sutra se seje P0 9911 ,od februara sam trazio taj hibrid i nisam ga nasao , eto sad cu ga sutra sejati. Nadam se nije kasno ipak je fao 500 grupa zrenja
 
Mi takođe planiramo prskanje za sutra.Monsoon u ful dozi jer su pojedine parcele brucale samo tako.Kukuruz je u fazi 5-og i 6-og lista.
 
Ovih dana sam dosta razgovarao sa zastitarima, u vezi tog mog bivseg kukuruza, i ne preporucuju preko 0.5 l kj terbutalizina na kukuruz preko 4 lista
 
Konacno malo sunca. Radjeno sa 24d prije 4.5 dana .uce li ova palamida ugasiti ?

oTvMkdzg67LBttUi8


xUNPBjKQx31d7VYy6


Popraviću slike kasnije neide sa telefona nešto .
 
Poslednja izmena:
Danas popodne nastavak prskanja kukuruza. Nikosav oko 0.6 l po hektaru , mezatron 0.2l pohektaru i dikamba oko 0.2l po hetaru + okvasivac. Od trave najvise samoniklog suncokreta kombajn prosle godine izgleda dobro prosuo .... Nadam se dobrom .....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh