Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam danas malo svratio do kukuruza polako pcinje da raste samo kada bi ogrejalo sunce bilo bi super,kukuruzi su losi u mom kraju 4-5 lista i stoje vec danima.
IMG201605131251011rxoc.jpg
 
Treba obavestiti i osvestiti takvog vulkanizera. Pravi celoj planeti štetu a i svom džepu. Postoje firme koje dođu svojim kamiončićem i natovare te gume, zatim na vagu i plate po kg.
U opštini ŠA otpadne gume kupuju i otpadi, sekundarne sirovine, samo mislim da ne dolaze po njih, možda za veliku količinu. Znam da otkupljuju i limenke od piva i sokića. Čuo sam da otkupljuju i neke vrste plastike ali to već ne tvrdim zato naglašavam "čuo sam".
 
Poslednja izmena:
Koliko moze da steti kukuruzu kad zicar napadne zrno vec izniklog kukuruza 3-4 list ?? Gledali ja I drugar kod njega u njivi pored asfalta gde je moglo da se udje od blata I nasli probusenu rupu u zrnu I zicara pored.
 
33bzwu9.jpg

Evo jos jedna slika, i necu vise da Vas gnjavim,ali toliko je to interesantno jer ima neki koji je ostao sasvim zelen a ovi ostali se postideli:haha:


Hibrid je Po725
Колега Кристал, ја сам имао сличну ситуацију. Те године није било мраза, а хемије није било ни претходне године. Онај који није био црвен, имао је ружну тамно зелену боју, сав се усукао, смањио у односу на остали кукуруз. По савету искуснијих ("Изгледа да нешто недостаје од микроелемената па не може да усвоји ни оно што има. Опрскај неком прехраном преко листа. Немој да бринеш." опуштено ће човек) опрскан вуксалом са више фосфора. После недељу дана кукуруз живнуо. Нови листови излазили без црвенила са нормалном зеленом бојом. Тада сам сејао на 26 цм, НС 640, круњен из чардака. 5,5 Т/кј. Нека се и теби кукуруз опорави:ppozdrav:
 
Vidiš da može terbutilazin i dikamba kasnije, al onda sledi udarac za sve što se nalazi na njivi:bravo:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh