Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ritska zemlja menje humusa, terbis(terbutilazon), palo vise kise u ritu, drugi hibrid, zadnje priskanje pa veca koncentraciju hemilje u prskalici,,, jos da nabrajam!:sta:
 
6c455b0d52f4e99f5b9ab6cc64a1596f.jpg


Jeste da je kaljavo, ali nisam smeo više da čekam. Kukuruz je As160 a hemija nikosulfuron i dikamba. Nije rađen tretman posle setve.
 
Druze nisam ja sanikim u svadji a arendu ko moze da plati vise neka samo izvoli. Ja sam pre ovog belaja vec isprskao 60 kj gornje zemlje a ostalo jos jedna zadnja prskalica , i to su bas te njive ritske crnice u tri njive 6kj.Nista drgo nisam prskao ovih dana sam hteo psenicu, a za neomu sa pulsarom je jos rano.Kazu ljudi da su se poklopile kockice u negativnom smislu poput hibrida, pa je cetvrto pero bilo napolju,pa ritcina, sa manjkom fosfora, naredjali mi jos mnogo faktora. Ja ipak mislim da je drugi herbicid bio u ambalazi naprimer acetohlor ili tako nesto. Hvala svima na trudu :ppozdrav:

Kristal ja bih uzeo praznu ambalažu ako je nisi dobro ispro i odneo na uzorak da vidim šta je bilo u njoj,jedino rešenje ovako može se samo nagađati...
 
33bzwu9.jpg

Evo jos jedna slika, i necu vise da Vas gnjavim,ali toliko je to interesantno jer ima neki koji je ostao sasvim zelen a ovi ostali se postideli:haha:


Hibrid je Po725
 
To je neka hibridna reakcija zadruga je imala takvih kukuruza na 100-tine ha oprskaju ih i oni kroz par dana isti ko ovi tvoji ali cim ih sunce dobro ogreje vrate se u normalu i nema nikakvih gubitaka na prinosu sto je najbitinije!
 
Kristal, to tako umeju Pioneeri da promene boju, a posle kada se zazelene promašiš njivu, tražeći taj "ružan" kukuruz :ppozdrav:.
Mi ambalažu skupljamo, pa posle odnesemo na zbirno mesto, gde se to preuzima.
Zakazano je preuzimanje za 16. jun, kod nas.
Netreba takvu ambalažu bacati bilo gde !!!
 
Ja sam skoknuo do najblize njive pod kukuruzom i uhvatila me kisa u povratku. Ujedno tu mi je i najgori kukuruz. Napao ga zicar, pipa i hladnoca. Sklop je sigurno 15% manji. Tom parcelom od 2ha nisam zadovoljan uopste, nece biti sigurno nikakvih rekorda ali se iskreno nadam da ce dati neki skroman prinos. U 5-tom je listu Sad mu je od svega najpotrebnije sunce, koje ce mu mozda za 2 meseca doci glave :osmeh:
 
Lozio sam i ja,pa posle jedva vrata otvorio od pecke toliko je zalila plastika,inace ne bacam nigde, nego ostavim pored kante za smece ,svake srede se odnosi smece i oni odnesu.

Danas sam na predlog zastitara oprskao te njive sa Bioflexom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh