Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta ti ovde prskas,ja jednu travcicu ne vidim. Postoji li nesto protiv divljeg ovsa u kukuruzu?
 
Danas oprskan kukuruz. Principal plus 440g/ha + 0,1% okvašivač.

Pionir 0704
20160517-124522.jpg
[/IMG]
20160517-124538.jpg
[/IMG]
Ovako izgleda gde sam koristio staro seme i nije niklo pa je presevano...
20160517-124605.jpg
[/IMG]
20160517-124624.jpg
[/IMG]
Pionir P1114
20160517-161054.jpg
[/IMG]
20160517-161119.jpg
[/IMG]
20160517-161137.jpg
[/IMG]
20160517-161154.jpg
[/IMG]
Pionir 9911
20160517-190435.jpg
[/IMG]
20160517-190504.jpg
[/IMG]
Ima još V74, ali nisam stigao da ga slikam...
 
Zasto kupujete taj principal plus,kad je to obicna dikamba i nikogan,dosta je skuplji nego da kupite odvojeno te dve aktivne materije,treca akt. mat. u principal plusu je po mene ne potrebna.
 
Zasto kupujete taj principal plus,kad je to obicna dikamba i nikogan,dosta je skuplji nego da kupite odvojeno te dve aktivne materije,treca akt. mat. u principal plusu je po mene ne potrebna.

Odrađen ogled usred parcele, Colloseum + Rimex + Siran wg. Principal mi je proveren, a ova kombinacija ako se pokaže, do godine sve tako...
 
Sije li neko kukuruz nakon skidanja pšenice? Razmisljao sam da posijem odmah nakon žetve pšenice da imam za silirati da se daje svjeze govedima.
 
Čini mi se Mico da je kod tebe najveći, u celom Sremu a i šire!Ja imam isto BC seme u 5-6 listu i vidim da je nešto počeo da bledi,kao kod tebe,šta mu je to,jel do semena?
 
Za silažu može nešto da se izvuče, ali pod uslovom da bude kiše u julu, a za zrno nevredi ni pokušavati.
 
6cddd93dcb00958b94544cf38ba62f8c.jpg

Naisao na par ovakvih kukuruza u parceli, ns 6030 zasticen u kucnoj varijanti sa nekom kopijom semafora ne mogu sad da se setim naziva ali je ista aktivna materija.Sta ga je tako pojelo?
 
Pipa. Sve ce to biti uredu. Video sam mnogo gorih napada, pa se kukuruz oporavljao.
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam 2 parcele pod kukuruzom gde je kukuruz vrlo bled i pomalo ljubicast i zaostaje u visini i u jednom listu za drugim parcelama gde je sejano istog dana. Pretpostavljam da je problem voda jer se dosta dugo zadrzava vlaga na tim parcelama, nije bio pod vodom sigurno ali ima dosta blata. Koliko to moze da utice na prinos kukuruza kasnije ?? I jel treba da ga oprskam folijarno necim ili da ga ostavim pa sta mu bude ??
Nazalost nisam nosio drugi telefon sa dobrom kamerom pa nisam slikao. Ali malo podseca na ovaj kod mixer-a par postova ranije na zadnjoj slici.
 
I kod mene na jednoj njivi mmalo losiji kukuruz, mislim da je razlog dublja setva u kombinaciji sa hladnijim vremenom, ostao mi jos tretman sa talismanom/ekvipom pa bih uz to da ubacim i neko folijarno djubrivo , samo ne znam sta bi bilo dobro, sto vise citam na netu manje znam
 
I ja sto vise gledam to sve manje znam sta da radim. Nisam imao zadnjih par godina ovako slab kukuruz na izgled.
 
Pa nikako da naidju topliji dani da krene.
Najbolje prosli oni sto su posejali rano i plice, taj kukuruz je mnogo bolji na izgled.

Videcu da uzmem neku yaru sa malo jacim fosforom.
Kukuruz mi ima 4-5 lista a nikad nije bio kilaviji
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh