Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.


Ovde je baš žestok napad žičara... na jednom kukuruzu smo našli čak 5 jedinki.... dok sam uzeo mobilni da slikam neki su već zbrisali....neverovatno su brzi :sta:

Pred samu kišu tretirano prskalicom, FOBOS 1 lit/ha....

Prati se situacija i čekaju rezultati......nešto će se morati i usejati.

Ima ih i na suncokretu ali u manjem broju ...
 
Bila je psenica, tretiran je sa Rumunskim furadanom,oko prskalice nema ko da se mota samo ja sipam sto treba.Mindjusar, mladi kolega, u fiseku pocinje da tera zeleni listic, ima vise od nedelju dana,u tri parcele ukupno 6 kj izgledaju tako kao na slici, neke manje neke takve.nisam napisao da sam prskao sa terbis 0.6l kj 0.5 esteron i protivel wg polovinu od dozvoljenog.Kukuruz je tero treci list
 
Koliko kukuruz koji je klijao a nije izašao iz zemlje moze da izdrži pod vodom? Znam da Momosaric zna, ima li jos ko da zna odgovor? Unapred hvala
 
Može dugo,bitno je da je klijalo bolje nego da nije.

- - - - - - - - - -

Bila je psenica, tretiran je sa Rumunskim furadanom,oko prskalice nema ko da se mota samo ja sipam sto treba.Mindjusar, mladi kolega, u fiseku pocinje da tera zeleni listic, ima vise od nedelju dana,u tri parcele ukupno 6 kj izgledaju tako kao na slici, neke manje neke takve.nisam napisao da sam prskao sa terbis 0.6l kj 0.5 esteron i protivel wg polovinu od dozvoljenog.Kukuruz je tero treci list
Samo neka brljotina u ambalaži,ko zna šta je bilo u flaši zapakovano greškom.
 
Kameni ovaj kukuruz je malo veci od mog. Jel tretirano seme nekim insekticidom? Danas sam pricao sa prof. Marinkovicem. Kaze da mu je kriticno do 5,6 lista. Posle ce se trgnuti i nece mu nista moci. Ja kod mene cekam narednih 10ak dana pa cu videti kakav ce sklop biti pa ce pasti odluka da li presejati ili ne. Ono sto mu sada nedostaje je Sunce i toplota. Koji hibrid je u pitanju kod tebe na slici?
 
Nzm dal moze dugo preziveti pod vodom,kiseonika gubi nakon nekih 2 dana,a i definitvno bi duze izdrzao pod vodom da seme nije klijalo.
 
Kristal, ako je baš samo to prskano iz te prskalice (ture) mora biti do hemije koju si koristio, ili si sipao nešto drugo, ili se zeznuo dozu.
 
Ja sam mnogo razmisljao i jedino moze da je neka druga hemija bila u flasi, ostale opcije otpadaju, nego pitanje je zapravo dali ce pregurati? u sredini tocira nazire se novi zeleni listic, Sutra slikam ponovo jer je njiva pored druma
 
BOKIBOLE

Kukuruz je drugarov, kao što sam ranije napisao.... posejan je dekalb, singeta i bc i nijedan nije naknadno tretiran insekticidom a svi su podjednako stradali od napada žičnjaka.
Da nije bilo mraza koji ga je usporio da ne kažem zaustavio, kukuruz bi napredovao i ojačao i lakše bi podneo ovaj napad. Samo 10-ak metara dalje na istoj njivi gde je predusev suncokret, kukuruz duplo bolji i napreduje iako i na njemu ima tragova mraza....
 
Evo ga moj mucenik. Presejan suncokret, 28.4. posejan kukuruz (ulyxxe). Jedva se vidi, al svako zrno je niklo. Malo ga pipa gricka, al (ne)vreme mu ide na ruku.

a5db8e853fff99f5ea454217c22afc56.jpg


abfbff2330e0c5526ac4b9781858adf2.jpg
 
Bila je psenica, tretiran je sa Rumunskim furadanom,oko prskalice nema ko da se mota samo ja sipam sto treba.Mindjusar, mladi kolega, u fiseku pocinje da tera zeleni listic, ima vise od nedelju dana,u tri parcele ukupno 6 kj izgledaju tako kao na slici, neke manje neke takve.nisam napisao da sam prskao sa terbis 0.6l kj 0.5 esteron i protivel wg polovinu od dozvoljenog.Kukuruz je tero treci list
​Te 3 parcele nisu isti hibridi kao na ostalim parcelama,grešim li?
 
Prati situaciju, ali ako u fišeku tera zelen list, onda će pregurati, ako počinje da bledi i da se suši, znas sta ti je činiti.
Sta si pre toga prskao? Da nije ostalo nesto otrova a da nisi dobro oprao prskalicu, a tih 6 k.j. da si prve prskao, i napravio belaj? Ako nije to, onda je problem u hemiji.
 
A da nisi mozda u svadji sa nekim ili mozda da si nekome preoteo arendu pa se taj neko sveti pa je isprsko njivu totalom , mislim da je opcija malo suluda ali nije iskljucena kao mogucnost ?
 
Kod mene su kukuruzi u prilicno dobrom stanju u odnosu kakvo je vrijeme i svaki dan kisa. Ja imam problem sa travom na jednoj parceli, uveliko se siri, a kisa pada li pada, a traktorom se ne moze uci u njivu da prskam.. Bice sutra slika...
 
A da nisi mozda u svadji sa nekim ili mozda da si nekome preoteo arendu pa se taj neko sveti pa je isprsko njivu totalom , mislim da je opcija malo suluda ali nije iskljucena kao mogucnost ?
Druze nisam ja sanikim u svadji a arendu ko moze da plati vise neka samo izvoli. Ja sam pre ovog belaja vec isprskao 60 kj gornje zemlje a ostalo jos jedna zadnja prskalica , i to su bas te njive ritske crnice u tri njive 6kj.Nista drgo nisam prskao ovih dana sam hteo psenicu, a za neomu sa pulsarom je jos rano.Kazu ljudi da su se poklopile kockice u negativnom smislu poput hibrida, pa je cetvrto pero bilo napolju,pa ritcina, sa manjkom fosfora, naredjali mi jos mnogo faktora. Ja ipak mislim da je drugi herbicid bio u ambalazi naprimer acetohlor ili tako nesto. Hvala svima na trudu :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh