Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako smanjiti ili još bolje neutralisati napad žičnjaka u kukuruzu???
Predusev je pšenica koja je tretirana totalom i jesenas uzorana... ima li kakvih hemijskih sredstava koji bi sad mogli nešto da učine ili postoji neko drugo rešenje ?????

Danas smo to ustanovili kod drugara na njivi...
 
Evo i kod mene žičar u kukuruzu, predusev pasulj, a seme tretirano Bifenicusom. Šta raditi? Pionir F73 je u pitanju.



 
Oporavice se taj kukuruz od leda kod nas je bio i gori ostao kao opusci od cigara pa se opravio mada sam ja napravio gresku i presejao ga,a ko nije imao je bolji prinos od nas koji smo presejavali!

- - - - - - - - - -

Evo i kod mene žičar u kukuruzu, predusev pasulj, a seme tretirano Bifenicusom. Šta raditi? Pionir F73 je u pitanju.



Uzmi malim traktorom i teraj po vrsti jedino ti je to resenje da ga spases od zicara ili ti negine presejavanje!
 
Oporavice se taj kukuruz od leda kod nas je bio i gori ostao kao opusci od cigara pa se opravio mada sam ja napravio gresku i presejao ga,a ko nije imao je bolji prinos od nas koji smo presejavali!

Neznam prijatelju dali ce da se oporavi i izvuce iz tog blata, zato sam i postavio slike da mi neko da savet jer ni povrsina nije zanemarljiva, oko 5 ha.
 
Od ovolike kiše nama nabilo zemlju kukuruz teško izlazi probam kopati neda se prstom koliko je tvrdo.
Hoće uspjet kroz to izići
 
Oporavice se taj kukuruz od leda kod nas je bio i gori ostao kao opusci od cigara pa se opravio mada sam ja napravio gresku i presejao ga,a ko nije imao je bolji prinos od nas koji smo presejavali!

Neznam prijatelju dali ce da se oporavi i izvuce iz tog blata, zato sam i postavio slike da mi neko da savet jer ni povrsina nije zanemarljiva, oko 5 ha.

Vidi kod nas je 2013 ili 14god bio takav led da je u roku pola sata palo oko 100 litara kise i leda kukuruzi ostali kao pikavci i nas nekoliko poslusali strucnjake i presejemo,a jedan kolega nije hteo jer je njemu glavni strucnjak i savetodavac bio njegov deda od 70 i kusur godina ostavi skoro 50kj takvog kukuruza veruj mi njegov je bio bolji od naseg sto smo presejavali.A isto tada jedan kolega pola njive presejao,a pola ostavio znaci nebo i zemlja je bilo razlike u prinosu u korist ne presejavanog jednostavno oporavi se kukuruz za ne poverovati.Jos je nama tada svima koji smo presejavali plamenac odvali kukuruze ali samo presejavane.
 
Oporavice se taj kukuruz od leda kod nas je bio i gori ostao kao opusci od cigara pa se opravio mada sam ja napravio gresku i presejao ga,a ko nije imao je bolji prinos od nas koji smo presejavali!

Neznam prijatelju dali ce da se oporavi i izvuce iz tog blata, zato sam i postavio slike da mi neko da savet jer ni povrsina nije zanemarljiva, oko 5 ha.

Prijatelju, ja sam imao iskustvo da je kukuruz u sestom listu, led potukao tako, da je izgledalo kao tarupom da si presao parcelu. Znaci ko ne zna da je bio kukuruz na parceli, ne bi nikada rekao da je bio tamo. Na nagovor nekih ljudi ja sam ga ostavio i nakon 10-20 dana, to je opet licilo na nesto, ali moram napomenuti da je bio nejednak, jer ipak je to bila granica za i protiv presevanja, s obzirom da je u pitanju bio sesti list, kad tacka porasta vec izlazi iz zemlje.

Elem, na kraju na toj parceli je bilo 3t/kj, a kukuruz koji nije tukao led je dao 5t/kj. Da sam se samo ja pitao i danas mislim da je trebalo presejati tu parcelu, sto ne znaci da bi krajnji rezultat bio bolji. U svakom slucaju ovaj tvoj sa slike izgleda super za onaj moj i ukoliko ima manje od sest listova, slobodno narani svinje i nista ne diraj.

- - - - - - - - - -

Gazis po redovima sa manjim traktorom npr. fergusonom kad zicar napadne kukuruz u ovom stadijumo kao sto je kod tebe valjda se zemlja sabije i zicar nemoze da se krece ili sta vec kroz nju i prestaje da jede kukuruz!

Ja znam coveka koji svake godine kukuruz u fazi 3-5 listova, prelazi glatkim valjkom. Iskreno nisam ga nikada pitao zasto to radi, ali napad zicara bi mogao da bude jedan od razloga. Licno mi se ne mili da gledam povaljan kukuruz u toj fazi, ali cinjenica je da kasnije izgleda isto kao i svi ostali kukuruzi, verujem da dobro i rodi. Tako da mozda ima smisla to sto je Tomo napisao!
 
Ovo sa ledom - ništa ne diraj neće biti štete skoro nikakve .

Bokibole malo pojasni ove slike . Jel to sigurno žičar ? Jesi nalazio ubušene u zrno ? Čini se da je ovde bila i preduboka sjetva pa si im dao previše vremena . Ovo za gaženje redova sigurno može daupali za sovicu jer ona i radi samo u lakoj zemlji kad ima vlage u težoj ili zbijenoj je i ne bude .
 
HVALA svim dobrim ljudima koji su komentarisali ovaj moj slucaj sa ledom a uz to mi dali i po neki savet kako da postupim, ipak je presejavanje najgore resenje, tako da od toga odustajem, jos jednom Hvala svima i obecavam slike kada bude oporavljen kukuruz.
 
Koji je ovo korov na slikama i sa cime ga unistiti?
11052016714_1.jpg
[/URL] how to take a screen shot[/IMG]
11052016715_1.jpg
[/URL] upload an image[/IMG]
I evo jedna slika Moto extra kako deluje.Pravi masakr.
11052016712_1.jpg
[/URL] image search[/IMG]
 
r6w7te.jpg


Nesto se desilo gadno,uradio sam nekih 60kj i sve je u redu, nego 6 kj jedna prskalica je ispalo ovako. Sve je isto , i kolicina vode i svi herbicidi i kolicina lepka, ne mogu biti pametan sta se moglo desiti. Zastitar mi je preporucio da oprskam sa necim sa mikroelementima.Dali je moguce da u flakonima nije blo to sto pise nego nesto drugo .Dali moze takav oprskan kukuruz da se izvuce ili sledi presevanje, sta mislite?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh