Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene je to malo skuplje u odnosu kod vas. Pakovanje od 5l nisam nasao, a od litar je 3450rsd sta ces provincija :osmeh:
 
Mi prskali danas ceo dan kukuruze,Bonaca 1.2l/ha + Colosseum 0.7l/ha + Siran wg 70g/ha + Bioplex 0.5l/ha + Inex 0.15%

- - - - - - - - - -

Sutra ostaje još nekih 30kj Moto extra + Bioplex

Koliki je to kukuruz gdje si išao bonacu 1.2l? Bez obzira mislim da će tu kukuruz da popada do svete zemlje . Mučiće se , kasnije će se ispraviti . Dal će imati posledice to neznam , al ja to nikad nebi radio . Ko te nagovori na to ?

Inače kod mene i ove godine katastrofa , nisam ni javljao do sada . U martu i aprilu padavine zbirno bile i do 10 puta veće nego što su sabirale pojedine kolege iz Vojvodine npr . Kukuruz zasijan na 14ha od planiranih 40-45 . Soja na 1 ha od planiranih 20 . I dalje pada , a oranja su toliko mokra da mora da bude bar 5 dana zaredom bez kiše , Trava prorasla ... Ne odustajem sve do 10. juna sa kukuruzom ali biće gusto . Ovo što je posijano zasad je u redu .
 
Dikamba , recimo Banvel sindžentin je baš jeftin bar kod nas ove godine.
Slaba je za palamidu dikamba,prosle sam isao sa dikopur to je dikamba i 2,4 d i taj nista nije uradio ,uzeo sam laudis 5/1 2754 po l,prvi put idem samo njega gde ima palamide a posle ili dikamba ili intermeco.
Ali nisam nikad radio sa punom dozom dikambe od 7 dl po h mozda toliko je ubije a 5 dl nece je sasusiti neg je samo zaustavi ali i dalje ziva.
 
Poslednja izmena:
Nevalja nista za sirak taj monsun oprskas i do jeseni nema ni travke u njivi,a sirak spali i u korenu,a jbs domacina ako bar malko trave nema u njivi da imas zbog cega da se jedis!
 
Koliki je to kukuruz gdje si išao bonacu 1.2l? Bez obzira mislim da će tu kukuruz da popada do svete zemlje . Mučiće se , kasnije će se ispraviti . Dal će imati posledice to neznam , al ja to nikad nebi radio . Ko te nagovori na to ?
Radio sam tako i prošle i predprošle godine njive gde ima kupine,kukuruz 6listova,ni tako nije,al nesme kad prži sunce :osmeh:
 
2ymblo7.jpg
2evq23b.jpg
2ymblo7.jpg
Jel imao neko situaciju a sigurno da jeste. U subotu radjeno pola doze Dikambe 0,4 l/h + Bonaca 0.4 l/h ima 30-40% nakrivljenog,nije strasno...Mislim da ce sa par toplih dana sa :cool: i on da se oporavi.Kukuruz je bio u 5 listu ali mozda je malo jaca doza nego sto treba.
 
Ja sam u nedelju radio sa monsoon-om (0,8l/ha) split, stim sto sam na jednoj ekstremno prljavoj dodao i dikambe (zbog nenormalno puno palamide). 1l/ha monasoon + 0,4/ha dikamba, za sada sam prezadovoljan rezultatom, mada je zastitar savetovao 0,5 dikambe.

Inace, cena je 3000 za 5/1 i 3300 1/1.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh