Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas odradjeno skoro pa sav kukuruz sutra jos 2ha i kraj kombinacija nikon 1,25l/ha+plamen 0,7l/ha!
 
Oprskao cale danas vecinu skoro sav kukuruz a njega mrzi da nosi aparat da uslika, radjena kombinacija Colosseum 0.6l/ha + Nikosav 1,2l/ha i na 3ha gde nije radjeno zemljisno je isao Monsoon 1,7l/ha. Dodali smo i malo uree prilikom prskanja.
Ostalo jos 1,5ha to je zadnje posejano i tu je kukuruz u 3 listu. Pa cemo sacekati do 5-6 lista i odraditi Monsoon-om
 
Jadan preziveo grad pre neki dan.
biqkp0.jpg
 
Mi prskali danas ceo dan kukuruze,Bonaca 1.2l/ha + Colosseum 0.7l/ha + Siran wg 70g/ha + Bioplex 0.5l/ha + Inex 0.15%

- - - - - - - - - -

Sutra ostaje još nekih 30kj Moto extra + Bioplex
 
...........prijatelju da nece biti malo puno.....:sta:
Nije puno za pirevinu ili sirak jer u standardnoj dozi ne moze puno da im naskodi.Isprobano je kod mene vise puta i nije bilo nikakvih problema sa kukuruzom a sirak je sprzio iz rizoma za 2 godine sam tu parcelu ocistio od sirka sad ga bukvalno ima samo u tragovima.Prosle godine sam imao takodje jednu parcelu punu pirevine i prskano je sa 3l na 1h pirevina je pozutela,nije se osusila ali nije vise ni krenula,tj nije se kasnije vise razvijala ostala je na tom nivou na kom je prskana sve do skidanja kukuruza.Za standardne uskolisne korove nije potrebna ovako jaka doza u preporucenoj kolicini od 1-1.5l po H/a radi sasvim dobar posao.
 
Tako mora! Nije sve rađeno tako,nešto smo radili sa Peak 20g/ha + Rezon 1.5l/ha + Siran wg 70g/ha + Bioplex 0.5l/ha + Inex 0.15% kukuruz 6listova
 
Oprskao cale danas vecinu skoro sav kukuruz a njega mrzi da nosi aparat da uslika, radjena kombinacija Colosseum 0.6l/ha + Nikosav 1,2l/ha i na 3ha gde nije radjeno zemljisno je isao Monsoon 1,7l/ha. Dodali smo i malo uree prilikom prskanja.
Ostalo jos 1,5ha to je zadnje posejano i tu je kukuruz u 3 listu. Pa cemo sacekati do 5-6 lista i odraditi Monsoon-om
Monsoon ide sam i za siroku i za uskolisnu 1l/kj=3300rsd?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh