Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas bi trebalo da se odmetne u ajduke a ne u komuniste :ppozdrav:

Да се малко познаје значење реч партизан, знало би се да та реч нема везе са комунистима, већ да она потиче из старог латинког језика и да означава герилу, а може се срести у многим светским језицима. Американци су за време свог грађанског рата (конфедерација, не унија) имали партизанске одреде који су самостално деловали у дубин итериторије и тако су их називали the partisans units...За време напада Наполеона на Русију, велику улогу у поразу исте те француске војске имали су руски партизански одреди. Тада је била царска русија, не комунсиитчка. Тако да ова реч нема везе са комунистима и комунизмом. Није тешко научити нешто ново, бар мени није а не остати затуцан у неким стварима:ppozdrav:....



А овај газда слободно може пустити свиње да се напас утог штира, то им дође ко дезерт после кркензи:osmeh:.....
 
Да се малко познаје значење реч партизан, знало би се да та реч нема везе са комунистима, већ да она потиче из старог латинког језика и да означава герилу, а може се срести у многим светским језицима. Американци су за време свог грађанског рата (конфедерација, не унија) имали партизанске одреде који су самостално деловали у дубин итериторије и тако су их називали the partisans units...За време напада Наполеона на Русију, велику улогу у поразу исте те француске војске имали су руски партизански одреди. Тада је била царска русија, не комунсиитчка. Тако да ова реч нема везе са комунистима и комунизмом. Није тешко научити нешто ново, бар мени није а не остати затуцан у неким стварима:ppozdrav:....



А овај газда слободно може пустити свиње да се напас утог штира, то им дође ко дезерт после кркензи:osmeh:.....
kad si vec toliko obrazovan i nisi zatucan mislio sam da si ukapirao salu sa notom sarkazma :ppozdrav:

[h=2]Историја[уреди][/h]У време српског ропства под Турцима, Турци су били одредили да им се годишњи порез плаћа у два дела: на Ђурђевдан и на Митровдан.
Некада су овог дана хајдуци напуштали своја места зимовања, своје јатаке, и одлазили у шуму на заказано место да поново отпочну са хајдуковањем. У народу је остало сећање на тадашње хајдуковање, па је остала и изрека „Ђурђев данак – хајдучки састанак, Митров данак – хајдучки растанак“.
 
xaxaxxaxaxa :haha::osmeh:
Ne ljutim se ja...

Nego da vidimo sta se desava sa kukuruzom dole na jugu, protutnjalo lepo nevreme dole, sta ce narod da radi, ja se samo pitam, da li ce dobiti neku fondaciju za elementarne nepogode,...... nista ne znam :sta:
 
Zavrseno prvo prskanje kukuruza sa pola doze Mezatrona.

9ihkjl.jpg


9s5b8w.jpg
 
Juce sam morao da presejem cetiri jutra kukuruza sve su unistile divlje svinje ima li nesto da oprskam da im smrdi da neprilaze tu ??
 
Pitanje ima dosta palamide u kuruzu ,sa cim da prskam mislio sam odma laudis a za intermaco ne znam dali i on nosi palamidu,pa se dvoumim izmedju ta dva.
 
Pozz. Imam Pirevinu na 2 parcele. Jer zna neko cime moze da se unisti?

Imas pisano dosta o tome u temi herbicidi u kukuruzu.Ako ti je iznikao kukuruz a predpostavljam da jeste,skroz da je unistis nemozes nicim mozes smo da je dosta usporis da ne smeta kukuruzu.Skuplja varijanta ti je Laudis i to bez 2l po hektru i ne pomisljaj da ce biti nekog efekta.Jeftinija varijanta ti je Nikosulforon (Nikon-Siran itd...) 3l po ha radi dobar posao u fazi kad je kukuruz 5-6 list.Probao sam i jednu i drugu kombinaciju i ostajem pri ovoj drugoj koja je duplo jeftinija a radi istu radnju.Inace kod nas ispod 3200din ne moze da se nadje Laudis,Equip je nesto jeftiniji al ova kombinacija izadje oko 100e za 1h (uskolisni+sirokolisni) i kad je jace zakorovljena njiva potrebna je jos jaca doza da bi se nesto postiglo.Mene su licno razocarali za razliku kad su se tek pojavili na nasem trzistu secam se da sam tad koristio Equip+Laudis u ukupnoj dozi od 3l na 1h i to je sprzilo bukvalno sve a sad je potrebna poprilicno jaca doza da bi se postigao isti taj efekat.
 
Pozz. Imam Pirevinu na 2 parcele. Jer zna neko cime moze da se unisti?

Dogodine ako ponovo sejes kukuruz uzmi neki ultra hibrid i resi se pirevine za sva vremena,Laudis izbeljuje pirevinu ivza mesec dana krece da raste a ovi ostali nisu bas efikasni verovatno je malo zaustave i to je to.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh