Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
i kod nas fazani znaju vaditi uz zita ili uljanu repicu. ali prva 2-3 reda, i to samo dok jos ima u korenu ostatka zrna tj dok je malen kukuruz, posle nemaju sta. jedno jutro sam dosao ono sve listici od kukuruza leze zeleni a odcvikana klica iliti korencic.
 
Ja cu sada posle kise odmah da prskam kukuruz, on je sada 2-3 list, muvar je krenuo i divlji ovas od uskolisnih korova, od sirokolisnih ima veoma malo palamide.
Planiram da kupim i tecno djubrivo Eko booster 2, bas me zanima kakvo dejstvo ima na kukuruzu..... :osmeh:
 
poštovani danas obišo svoju parcelu sa kukuruzom ZP 560 vec 2-3 lista ali negde gde nije niko pokušao da u redu iskopam i naiđen na belog crva 3-4cm dužine kao sipac iz drveta a na predviđenom mestu nije bilo semena. moje pitanje je da li je neko imao iskustva sa ovim i da li je to opasno i kako ga suzbiti?
 
Juce snimio , jedan gazda sa dondirima iz susjednog sela to radi , prosle godine bilo jos gore

20160507_140611.jpg


evo i druge njive, ima jos ali ove su mi bile us put

20160507_140933.jpg



20160507_140602.jpg
 
Namontirao sam kutiju za djubrivo na spartac i po prvi put hocu kroz spartanje da prihranim kukuruz. Mislio sam jedno 100kg SANa po ha. Juce mi bio jedan starihi komsija koji kaze da to radi sa ureom!
Sta mislite koju djubrivo da uzmem SAN ili ureu....ili mozda neko drugo?
 
Uzmes an,nije velika razlika u ceni. Ja svake godine idem 150-175 kg po jutru. Malo je 100 po ha...
 
Planiram ova dva sledeca dana da prskam pa za jedno 20 dana spartanje i prihrana. Inace baceno je jesenas 100kg mapa i predsetvu 150kg uree sve po kj. Sada bi jos prihranio.
 
Ja cu sada posle kise odmah da prskam kukuruz, on je sada 2-3 list, muvar je krenuo i divlji ovas od uskolisnih korova, od sirokolisnih ima veoma malo palamide.
Planiram da kupim i tecno djubrivo Eko booster 2, bas me zanima kakvo dejstvo ima na kukuruzu..... :osmeh:

Kolege su ispravno konstatovale da EcoBooster ima intenzivan miris. Obavezno nam javi da li može da posluži kao sredstvo za teranje vrana.
 
Špartanje na pet listova, nekada sam ujedno radio i prihranu sa AN-om 150+ kg/kj dok sam imao kutije na špartaču, i zagrtanje za dve-tri nedelje, dok još može komotno da se uđe u kukuruz.
 
Namontirao sam kutiju za djubrivo na spartac i po prvi put hocu kroz spartanje da prihranim kukuruz. Mislio sam jedno 100kg SANa po ha. Juce mi bio jedan starihi komsija koji kaze da to radi sa ureom!
Sta mislite koju djubrivo da uzmem SAN ili ureu....ili mozda neko drugo?
San bolje. Ako budeš išao sa urea onda ces imati sporije otpuštanje vlage.
 
Ekobooster sam koristio i na povrcu, a prvi put ove godine i na kukuruzu. Ima nepodnosljiv miris, da kazem opasno smrdi, ali biljka dobije lepu hranu.... :osmeh:
Dejstvo je jako dobro, ici cu 1l po ha, u 300l vode, pa cu ponoviti jos jednom isto..

Mozda je malo vise vode, zato sto cu dodati 1-2kg uree vodotopive
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh