Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
suncokret neki srednje rani, kao npr delfi ili dolbi....stize bez problema...mozda ce da bude malo slabija oplodnja ali sta je tu je.nije to previse kasno.ja presejao na veliki cetvrtak 28. aprila, kondi je lose nikao a presejao sam delfi i edenis.cekao sam dok mi stigne seme od syngente i eto presejao pa sta mu bog da.
i to je u pitanju daleko veca povrsina od 50 ari.delfi je srednje rani (115 dana), a edenis srednje kasni (125 dana vegetacije) hibrid.
 
Ja sam jedne godine morao da presejem pola njive pod suncokretom i razlika u setvi je bila tacno mesec dana inace presejavanje je izvrseno oko 10.05. i za nekih 300-400kg/kj je bolji bio presevani suncokret!Tako da nije kasno!Inace hibri je bio KWS Arena!
 
to verujem.mnogi kazu bolja kasnija setva suncokreta.ja sam sejao i 8.4 i 28 4. sad ce da vidimo.najbitnij je da ima sklop kako treba.
 
Sta posejati posle ove kise, znaci, ako je dugorocna tacna, 15-20og maja? Nudi mi covek pooranih 50 ari za dz, morao da ide na operaciju kile, a nije stigao da poseje tu njivu.
Slobodno sej neki kukuruz fao 300-400. Neće mu ništa faliti. Ionako na većini njiva nije sav ni nikao a i ako je nikao, stoji jadan i žut.
Suncokret ako se odlučiš, računaj da će ti preteći semena koje nećeš moći da iskoristiš a bogme nije ni jeftina setvena jedinica. Osim ako nemaš još slobodnih parcela.
Soja može neka slobodno. Ako nađeš seme...
 
Ma na kukuruz sam samo i mislio, zato sam pitanje i postavio u ovoj temi. :ppozdrav:
Ako budem mogao da udjem u njivu tokom ovog suncanog perioda koji najavljuju, posejacu ZP 434, pa ako bude godina...
 




Evo slika mog kukuruza
NS 640 obican, ne ultra
Setva 13.IV.2016.
Nije bas jednako nicanje zbog hladnoce prethodnih dana, ali kad se iskopa, krenuo je , potrebno mu je dosta sunca...:osmeh:
Krenuo je muvar, kad se prosusi u prskanje...
 
Primetio sam da na uvratinama ima rupa koje vrane iskopaju izbacuju kukuruz i jedu žičnjak,ako imate ovih rupa znači da imate i žičnjaka na njivama.
 
Poslednja izmena:
Kod mene fazani vade li vade na jednoj parceli.Uhvatio sam ih na delu a žičar je domaća životinja na parcelama.
 
@Matic....'uhvatio sam ih na delu' :haha::haha::haha: izvini, znam da ti nije do smeha, ali tako si napisao da sam se slatko ismejao :ppozdrav:
 
:haha: Ma opušteno nema ljutnje. Šta im ja mogu,to im je pos'o.Ne smem sačmom jer je tu zabran a da vidiš tek koliki su zecovi i srne u tom delu a danas sam video i otiske svinjskih papaka mada nisu rile što me baš čudi.Imam celu životinjsku farmu u tom delu atara.
 
Ja na svu sreću ne moram.Pred kišu su vadili kao na takmičenju.Danas sam išao u obilazak,prošpartao parcelu uz duž i popreko i nisam primetio nove rupe.Najviše su povadili uz komšijin ječam.Verovatno tu oni žive i tu noge ne idu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh