Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cime ja sada mogu da prskam kukuruz da bude najefikasnije? presao je 5 lista, mozda je sada cak i u sestom.
Iz apoteke mi preporucuju Chief i Nikogan. Ali ne znam koliko ce biti efikasno za divlju kupinu? Da li bi tu mogao da ubacim u kombinaciju jos 0,5l Lodina?
 
I Chief je ista aktivna materija kao Calisto. Kod nas u apoteci je Chief i Nikogan 1+1, cena je 3.300 komplet.
A Calisto je 3.700 za ha.
Kakve su cene kod ostalih?
 
Cime ja sada mogu da prskam kukuruz da bude najefikasnije? presao je 5 lista, mozda je sada cak i u sestom.
Iz apoteke mi preporucuju Chief i Nikogan. Ali ne znam koliko ce biti efikasno za divlju kupinu? Da li bi tu mogao da ubacim u kombinaciju jos 0,5l Lodina?

Divlju kupinu neces unistiti bez Lodina, Chief ce joj izbeliti listove a kasnije ce se oporaviti.Meni licno se svidja Monson active skida sve trave a dobro deluje i na kupinu moze da je zaustavi.nema efekat izbeljivanja ali zato izgori travu lepo.
 
Da, ali lodin moze do sestog lista. Kod mene je vec sada u 5-6 listu, prva setva.
Dok prestanu kise i dok se prosusi, bice kasno za lodin.
Mislio sam Chif malo da je zaustavi, pa posle jedno dve nedelje da ospartam. Pa bi trebalo biti cisto.
 
Mislim da smo zastitu kukuruza ove godine toliko razglabali da svaku situaciju imamo resenje napisano, samo sto ljude mrzi da citaju, vec iznova i iznova se pita isto.
 
Kada ide sam i kada je kupina sa bocnim krakovima onda 0,8 do 1,0 lit po hektaru ali ako je u konbinaciji npr. sa calitom ja sam radio i odlicno se pokazalo.To pricam iz iskustva a ne po savetima.
 
Nema sanse da idem sa split aplikacijom ove godine zbog vremenskih prilika(ni korov ne nice od ovog vremena,vidim struk sirka pozuteo ko da je isprskan herbicidom).Cekam da se prosusi pa puna doza 1,8 l / h monsuna.Ne volim da prskam u jednom prohodu (po meni je efikasnije split)ali sta je tu je,posle spartanje pa zagrtanje i to je to nadam se.
 
Sta posejati posle ove kise, znaci, ako je dugorocna tacna, 15-20og maja? Nudi mi covek pooranih 50 ari za dz, morao da ide na operaciju kile, a nije stigao da poseje tu njivu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh