Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako ima zeleno bar cm,dva od zemlje ostaće i nemora uopšte biti umanjen potencijal . Potencijal će njemu odrediti jul i avgust . Jedino , ovaj kukuruz izgleda malo veći nego 3 lista kad je bio mraz ? Najvažnije je da iz zemlje izlazi zeleno i da se povećava dnevno bar za 5mm-1cm . Prati pa javi.
 
Taj je za presevanje 300% Meni prosle godine urnisale bube jednu njivu, svi ubedjuju kako ce se oporaviti, ja oklevo sa odlukom sve dok nisam video da je poceo da se susi taj pojeden do zemlje, na kraju neminovno presejavanje al pocetkom Juna!!!
Tako da nemoj te oklevati sa takvim stvarima vec cim se prosusi presejavanje!
 
Bilo kak bilo više prije 20 tog aprila ne idem u sjetvu pa nek gori od suše ako hoće.
Nikad se to nezna,sta meni vredi setva 21.04 sad je kukuruz u zemlji,tacnije u blatu a napolju kisa dodaje.Pustio klicu 1cm i stoji,ceka,a dokle moze da ceka.....

- - - - - - - - - -

Ali ja sa sigurnošću ću da poludim :osmeh: nemam pojma šta da radim,da li da presijavam neki iz grupe 200 ili rane 300 ili da ostavim.Imam ga ukupno 4,3 ha ovakvog.
Ako presejavas u maju slobodno grupu 400 i ima i prinosa a i stize,a ako presejavas u junu,e tu ti je moj savet nemoj ni da sejes.Bolje nista ne raditi nego sejati kukuruz u junu.:ppozdrav:
 
Ako ima zeleno bar cm,dva od zemlje ostaće i nemora uopšte biti umanjen potencijal . Potencijal će njemu odrediti jul i avgust . Jedino , ovaj kukuruz izgleda malo veći nego 3 lista kad je bio mraz ? Najvažnije je da iz zemlje izlazi zeleno i da se povećava dnevno bar za 5mm-1cm . Prati pa javi.
Bio je 4 lista a više zemlje ima 2 cm zelenog i kad ga prekinem unutra je zeleno ali ništa ne vidim da raste.I ovo vrijeme ne ide na ruku.
 
Tako je Momo,treba malo opuštanja na ovaj praznik.Sa kojim preparatom ove treba prskati,jel ima neko konkretan predlog?
 
Bilo kako bilo idem u presijavanje a ostaviću par redaka jer je pala opklada sa sinom.Ako se ovi oporave njemu honda cbr od 3000e a ako ne nema džeparca godinu.Jebeš poljoprivredu ljepše mi je bilo u ratu,jedina briga glave sačuvati a ovo sad napada sa svi strana i ubija lagano.
 
Reci sinu nek odmah polaze vozacku, ubrzo mu stize i motor.. A svejedno ako sin izgubi, neces imati srca da mu ukines dzeparac, tako da sin nije nikako na gubitku.. :ppozdrav:
 
Kolega jel ideš samo sa coloseumom ili još nečim, kod mene isto dominira palamida i poponac dodaću uz Dikambu i Тerbutilazin.

U 6 listu cu ici sa 1-1.25l/ha Hemonik + 1.3l/ha Laudis. Na jednoj njivi razmisljam da uzmesto laudis-a idem 1.3l/ha Monsuna jer imam vise malog sirka. Terbutilazin izbegavam da koristim zbog rezidua za sledeci usev, ali je cinjenica da je jako dobar preparat. Palamide imam na menji na jednoj njivi, a ostalo su flekice koje drzim pod kontrolom i ako stignem napravicu u ledjnoj prskalici 0.5% Koloseum + 1% Lontrela i oprskati te fleke.
 
Ima li neko ko seje kukuruz u twinrows? kakvo je vase misljenje? koliko je veci prinos od standardnog?
13095785_1000634110006927_6599785285421503550_n.jpg


13139329_1000634303340241_4972965311066672634_n.jpg


13100730_1000634140006924_7886914814432313185_n.jpg
 
Veći prinos malo sutra. Kod nas u selu imaju dve twinrow sejalice i nemoju ništa bolje prinose od običnih. Ja sam prošle godine na najlošijoj zemlji imao prosek 420 kg soje po jutru a na boljim oko 1100-1200 pa i preko toga, a jedan od njih na najboljoj zemlji sa tim načinom sejanja je imao 500 kg po jutru... Ne vidim ekonomsku isplativost tih sejalica kod nas, ipak je to pravljeno za neke daleke zemlje...
 
Mog krabasa spalilo sav se povratio i reda se a 3 puta mraz i jednom snijeg 2 cm palo po njemu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh