Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa zar nije to nov hibrid, još nema iskustava sa njim u sušnim godinama?
Moj drug ga je imao ove godine, jako je lepo izgledao, prinos je bio 77 meteri po jutru sa vlagom 18.3% na lošijoj njivi (naftaši su skidali zemlju sa dela parcele i posle tu nasipali ponovo zemlju, izmešali je sa žutom i generalno je taj deo njive očajan, a onaj ne dirani je bio odličan).
 
Dobar kuruz,ima aktraktivan klip,odlican prinos,mana...tesko se vrse i ima problema sa vlagom u normalnoj godini,tesko otpusta...Za mene no1 je trenutno p0023.
 
Kod nas je losa zemlja,kad je susa kukuruz totalno podbaci,tako da je sigurnije sejati manje fao grupe. Sejacu DKC 5031,DKC 4717,pa bi probao i 9911,2014 je u Vrscu za jednu noc palo 200 l/m2 i tad je drugar imao 9911,9000 kg po kj. Ali ne znam kakav je bio 2015.

- - - - - - - - - -

Koja je fao grupa 9241
 
Imao sam na 9kj 9911 i 0023,sa čistog 9911 kada natovarena sa nepunih 3kj,na delu gde je bio 0023 kada na skoro 4kj

- - - - - - - - - -

Kod nas je losa zemlja,kad je susa kukuruz totalno podbaci,tako da je sigurnije sejati manje fao grupe. Sejacu DKC 5031,DKC 4717,pa bi probao i 9911,2014 je u Vrscu za jednu noc palo 200 l/m2 i tad je drugar imao 9911,9000 kg po kj. Ali ne znam kakav je bio 2015.

- - - - - - - - - -

Koja je fao grupa 9241

Fao 290:osmeh:
 
Kod nas je losa zemlja,kad je susa kukuruz totalno podbaci,tako da je sigurnije sejati manje fao grupe. Sejacu DKC 5031,DKC 4717,pa bi probao i 9911,2014 je u Vrscu za jednu noc palo 200 l/m2 i tad je drugar imao 9911,9000 kg po kj. Ali ne znam kakav je bio 2015.

- - - - - - - - - -

Koja je fao grupa 9241

Imao sam prošle godine 9911 kiše nije video od maja meseca i bio odličan nikako nije izgledao ali nacurelo lepo 5,5t/kj,odličan hibrid on je inače aquamax
 
0023 vs dkc 4795, dekalb je jaci. Vlaga 18.1 dekalb toliko vise rodio da je kombajniranje ispalo gratis.
 
Nisam jos Dekalb skidao. Poceo sam jednu parcelu ali je uradjena samo do pola. Radi se o 5276 i dosta obecava. Videcemo, jer su Pioneeri koje sam skidao lestvicu postavili jako visoko. Definitivno sa amerikancima ne mogu da se nose evropske semenske kuce, jedino kws radja puno ali dobit usere visoka vlaga.
 
Slazem se sa Cicijem. KWS rodi najvise, ali vlaga je veca. Ogled sam imao njihov medjutim vlaga nije merodavna jer smo skidali kasno kada su svi imali slicnu vlagu. Sve je na cca 18% vlage. Dok sam uzimao rucne uzorke uvek je DKC imao najmanju vlagu, medjutim pocese kise i onda je sve se promenulo. U nekoj prosecnoj godini mislim ipak da je Dekalb tata i mama za skidanje u zrnu.
 
Tacno ili ne ali svake godine pored DKC dajem priliku na istoj parceli drugim semenskim kucama sa nekim hvaljenim hibridima i uglavnom puknu' ili u prinosu ili sa vlagom!
 
Pokosio ove god dekalb 4717. Oko 47 cisto kad sve odbiju. Klipovi bili minijaturni. Na njivi je bilo preko cele povrsine 10cm dubine vode i jedno mesec dana i vise je tako stajalo kad je resavao. Sa 280kg an i 100 map po jutru , setva na 18cm i nisam bas zadovoljan ali sta je tu je. Placam drzavi odvodnjavanje a na pola njiva mi lezi voda i koga boli. Bitno da naplate ufff

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh