Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nebi ni KWS zapostavio. Konfites, Kolumbaris, Krebs svi preko vagona po ha suvog zrna.
 
Ma kakvi kws,nije ni blizu dkc-a,budimo realni ove godine nema kome nije rodio kukuruz sem ako ga nije ni posejao jedino taj nema.Moze da daje veci rod kws ali bolju vlagu od dkc-a nema,potpisujem.Jednu turu sam vukao sa 14.5% vlage bilo je u kamionu skoro 30t mislim da je falilo jedno 200kg,na tih 30t skinuli su mi skoro 1500kg,pa ti vidi koliko skinu onome sa 20%vlage
 
Kws je zesce sranje, dobar samo za silazu. To nije kukuruz, to su bagremcici.
Koji si sejao od onih sto sam naveo pa tvrdis da je sranje? Sto se vlage tice slazem se da DKC brze otpusta vlagu, ali ove godine posle kisa svima se vlaga vratila na izmedju 17 i 18 %. Samo cu jos reci da sam Kolumbaris imao i prosle susne godine preko 8t.
 
Ove godine, a i predhodnih, smo uradili nekoliko kws hibrida i ni jedan nije bio ni blizu hibridima made in usa, o lakoci vrsenja necu ni trositi reci.
 
Cuo sam za taj Ulix da je dobar,kolega sa fakulteta radi u Raiffaisen i on mi kaze uzmi barem za 1ha da probas pa videces sledece godine da ces uzimatu najmanje za pola povrsine,tako da cu na prolece uzeti malo tog ulixa da probam cisto,on je skoro 80% povrsine,radi on dosta zemlje u okolini ns-a, uzeo ulixxa i soju je uzeo njihovu vendy ja msm da se tako zove kaze 3100kg/kj je imao na nekim parcelama.
 
Ja sam imao Uliks I DKC 5276, bio je bolji DKC ali dobio osnovno djubrivo u jesen za razliku od Uliksa ali sam prilicno zadovoljan Uliksom. Cak jeI i susu podneo odlicno prosle godine.
 
Odlican hibrid, isto oslobadja dobro vlagu ali na istoj parceli ove godine je ipak za nijansu bio bolji Dekalb 4717!
U prevodu, pored 5031, 5222 ili neki kasniji nema sta da trazi!
Provereno!
 
Jako davno je to bilo kad se pojavio B23 ovdje lokalno, i u tim prvim godinama je postavio jako visoko cilj po prinosu , valjda je sjeme bilo jos dodradjivano preko bare , njega jos mnogi spominju koji su ga sijali i danas.
 
U nasem ataru Kws hibridi ne mogu da opstanu, pojede ih crvenilo, isto tako i LG, namerno sam ih sejao na istoj parceli uz neki Dkc kod koga se izrazi crvenilo u 2-3% a kod ovih 20-30-40% to kod nas vise niko ne seje!
 
juce malo radio kukuruz pionir v 74, na jutro i po 11 tona 18,8 vlaga. A inace sto se tice vrsidbe mislim da je pionir ispred svih po lakoci vrsidbe.
 
@diesel d-60 Eee, da si ti probao...!!!:osmeh:
Znas onaj vic kad unuk pita dedu sta je najsladje na ovom svetu? A deda mu ko iz topa odgovori: Pi..a!!!
Mali radoznao pa pita i babu, a baba ga pita: Jesi pitao dedu? Mali odgovara: Jesam pa mi je rekao Pi..a!
Na sta mu baba odgovara:
E sine, da je on samo jednom bar probao ku..c nikad ti ne bi dao takav odgovor!:haha:
Tako i sa Pionirom i Dekalbom!:haha:spavam:{{
 
Sejao sam godinama dekalb...zadnje dve ubacivao pionir i kws.Oba su bi bila bolja od dekalba i po prinosu i po vlazi.E sad kako se kome svidja
 
Ja nisam sijao dekalab jer ga i nema u ovim trgovinama gdje sam uzimao sjeme. Pitao neke za koje znam da su ga sijali a i pionir i dobio da je po njihovom pionir bolji.

- - - - - - - - - -

Uhhh taj b23 je imao tezinu nenormalnu.

Ali i prvi hibrid(pricam za ovdje u lokalu) koji je sa normalnom gnojidbom isao i preko 1 vagon po kj, ne racunam neke domace hibride grupe FAO700(70-80tih godina) koji su to mogli ali sa 300kg/kj tri 21-nice i toliko ureje po kj , moj otac ih je volio zvati "djubre" jer kaze da su skoro i imali tu kvalitetu zrna, krunili se za silos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh