Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Galicije,jel moze tablica sa silosa gde si predao,nikad nisam video tako malo odbitaka sa 17,1% vlage,svega 6,5%,kod nas je oko 14% na tu vlagu,ostalo bi ti 6440 kg naplativog.
 
Juce skidali kukuruz, FAO 300 19,1% vlaga a FAO 600 22% vlaga. Vise ne sijem singentine hibride , lucijus u odnosu na pionire iste fao katastrofa urod a jos i pokvaren. Sijan jedan kraj drugog , isto prskanje i ostalo , razmak , pionir 9t/kj zdrav , a lucijus 5,5t/kj valjda svaki treci klip pokvaren vrh ako ne vrh onda ima po citavom klipu pokvarena zrna, zavrsio kod mene mada sumnjam da ce propasti zbog toga :haha:.
 
Треба знати преговарати са њима...

НС4023 за ове три године колико га сејем се показао одлично, толерантан је за дивно чудо на сушу, јер смо га прошле године имали нешто мало преко 5т/кј, остале сорте су биле ваљано код мене подбациле услед исте. Ништа мање не обиљева од страних сорти, јер сам се ове године у то уверио. И пионир В74, а и ЛГ 3535 су исто тако имали кварних зрна као и он, е сад то је вероватно због овакве године. Од пионира В74 дао бољи принос за неких 300кг/кј...не полеже и доста је висока стабљика...
 
Moj zakljucak ove godine je da svi kukuruzi gde je prosla oluja su polegli, cak i tamo gde se cinilo da su se ispravili u kombajniranju je sve ispleplitano bilo. Sto manji zahvat maisne u skupljanju kukuruza veci rastur je bio jer klipovi lete tamo vamo kako ih siljci podizu. Zigler corn champion adapter za koji nisam ni cuo do ove jeseni da postoji brend Zigler, se pokazao fantasticno. U uzasno teskim uslovima, jako dobro je pokupio, a kvalitet tarupiranje je vrhunski. Bukvalno napravi od stabljike silazu iza kombajna koliko je sitno. Brzina kretanja oko 9km/h je bila.
 
Ne mogu zavrsiti skidanje kukuruza pa to ti je. Opet sj...la kisa rad. Inace prvi put mi radi čovek sa lexionom to ide ko ludo, a secka za medalju. Posle njega mislim da nema pluga koji ne moze zaorati. Jedino nikako da plug promenim, valjda cu i ja jednom kupiti obrtač:osmeh:. Prinosi su odlični oko 7000 kg po kj.
 
Aco posle takvih mocnih hedera mozes zaorati sa bilo kojim plugom. Zanimljivo radio mi je i Capello kukuruze i nija ovako dobro bilo. Ovo cudo ja ne verujem kako uradi. Gledao sam kako uradi i Claasov heder za kukruze isto dobro jeste ali ne ovako.
 
Problem je ono sto ostane iza kombajna.Meni prosle godine vrsio klas sa osmoredim conspid adapterom. Kada kombajn stane citava kamara iza njega ostane.Da napomenem kod nas retko ko hove da uključi secku u kukuruzu.
 
Juce skidali kukuruz, FAO 300 19,1% vlaga a FAO 600 22% vlaga. Vise ne sijem singentine hibride , lucijus u odnosu na pionire iste fao katastrofa urod a jos i pokvaren. Sijan jedan kraj drugog , isto prskanje i ostalo , razmak , pionir 9t/kj zdrav , a lucijus 5,5t/kj valjda svaki treci klip pokvaren vrh ako ne vrh onda ima po citavom klipu pokvarena zrna, zavrsio kod mene mada sumnjam da ce propasti zbog toga :haha:.
Takodje i kod mene.Lucijus je i bio najzdraviji a Pako i Sikora mnogo kvarnog.Najzdraviji NS6010 i Zona.
Definitivno za skidanje u klipu i kao najzdraviji su domaci hibridi NS-ZP.Mozda prinosi nisu vrhunski ali su sigurniji za cardak.
 
31.10.2016
Photo0244.jpg
Photo0245.jpg
 
A šta ti misliš? Klip visi,a ljuštika ko kabanica stoji na njemu,kako može da povuče vlagu? Drugo je u septembru dok klipovi stoje ...
 
Rucni uzorak od danas 20.2% vlage. Kada je malo proprnuo, izmesali ga, malo ispretresali palo na 19%. Sto znaci da je to sve povrsinska vlaga koja brzo ode, ali samo treba 2-3 lepa dana, a ne da se.
 
Klip nemora ni da visi uopšte u ovo doba , sve zavisi . Čak su mi i najbolji prinosi bili u parcelama gdje većina klipova stoji a ne visi a vlaga dobra.
 
Kakva su vam iskustva sa Pionirom 9911,verujem da je ove godine bio extra. Dajte malo rezultata? Interesuje me kakav je u susnim godinama?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh