Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SRPS je bivsi JUS, a plativo je minus troskovi susenja....
 
Znam ja sta je sta,ali kad se neki forumasi izrazavaju samo u prinosu/povrsina i ne kazu da li je bruto,bioloski svedene vlage na standard ili plativog.
 
Да нећу можда да изражавам у њиховим јединицама драња...који бре Јус или српс, кад они имају свој стандард ДРП...


Ал ајде да напишем по ДРП стандарду принос ми је 6,3т/кј,...
 
Moj prosek je 7778 kg/kj vlažnog kukuruza (18.2%-18.7%). P0423 i P0412, i to je P0412 bio dosta bolji (po bunkeru) ali ne znam tačno koliko jer je sve zajedno išlo u kamion.
 
@Tile
Ta tvoja prikolica od 2t bi mi jako pomogla u krunjenju kukuruza:osmeh: U nju da moze da vuce rinfuzu treba uloziti 500e i kupiti lopatu za lopatanje i meni druga ledja. Nek si je prodao i neka si zadovoljan, ona za mene nije imala tu vrednost po kojoj si je prodao. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Juče smo skinuli zadnju parcelu pod kukuruzom,oko 9000kg na 3.5 jutra iliti na 2ha.Zato pišem oko jer deo sam ostavio kući,sve u svemu jako loš prinos,ali kako je izgledao posle nevremena mislio sam da neće biti ništa.
 
Vidim dosta vas poradilo kukuruze. Mi tek počeli preključe. 9911 je probio led sa vlagom 17,6 i prinosom od 7t/kj sa tom vlagom. Nastavak sutra oko podne...
 
Данас вршили нс4023, изненадили се када смо предали колко га је било. 7480кг/кј без одбитака, са њима услед влаге од 17,1% по дрп стандарду остало 6930кг/кј за наплату...
2vuh8uo.jpg


Клас 98сл у даљини
20rzb9.jpg
 
Galicije jel moze jos koja rec o tom hibridu 4023,kakav je sa zdravljem klipova,visina stabla,visina klipova,poleganje....:ppozdrav:
 
Данас вршили нс4023, изненадили се када смо предали колко га је било. 7480кг/кј без одбитака, са њима услед влаге од 17,1% по дрп стандарду остало 6930кг/кј за наплату...

Pa gde ti pisaše taj 0.1%, jel imaju oni dušu?

Čuo sam slučaj da je čovek predavao na dva mesta, i na jednom je vlaga bila 18.0 a na drugom 18.7. Onda se gazda svađao tu gde je bilo 18.7 i ovaj tip što je merio vlagu popizdi i onda xy njima iza ovog gazde upiše 18.0. :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh