Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
У недељу сам вукао код рођака његов кукуруз. Има фарму свиња и сеје искључиво зп хибриде. На 10ха колко му је било остало имао је 133 тоне ЗП 434, влага је била 17.8%. Сав тај кукуруз је предат на чување у нашу задругу. Нисам могао да верујем колико је добацио тај кукуруз, до душе и година је била таква...
 
dekalb i pioneer su po meni rame uz rame,ali negde ce pobediti jedan negde drugi,a negde KWS,ne podnose svi hibridi jednako neka zemljista. Vrsacka zemlja je jako losa i kukuruz rodi jednom u 5 godina. kod nas se najbolje pokazao Dkc i to iz fao grupe 300 i 400. neki hibrid trazi intenzivnije djubrenje (dkc 5031),a neki manje (dkc 4590). kod nas najvise kukuruza seje MK Panonija,godinama su sejali Dkc 5143, sad su presli na Dkc 4795 i 4590.

- - - - - - - - - -

У недељу сам вукао код рођака његов кукуруз. Има фарму свиња и сеје искључиво зп хибриде. На 10ха колко му је било остало имао је 133 тоне ЗП 434, влага је била 17.8%. Сав тај кукуруз је предат на чување у нашу задругу. Нисам могао да верујем колико је добацио тај кукуруз, до душе и година је била таква...
zp434 je dugo bio najbolji domaci hibrid,to je ukradena genetika od nekadasnjeg pionira p12,navodno je nas covek radio kao inzenjer u pioniru i maznuo je gen.
 
Дал је мазнуо ген или не, то ми уопште није битно јер су то само рекла казала. Вудео сам колко је родио и једно је сигурно да ћу га пробати следеће године уместо лг. Он га сеје већ пар година и презадовољан је са њим...
 
Prednost zp 434 je sto gotovo nikad ne podbaci da nemas nista....mi ga sijemo dosta dugo..u susnoj godini rodi solidno,a u kisnoj se moze nosit sa hibridima iz vecih grupa.
 
Дал је мазнуо ген или не, то ми уопште није битно јер су то само рекла казала. Вудео сам колко је родио и једно је сигурно да ћу га пробати следеће године уместо лг. Он га сеје већ пар година и презадовољан је са њим...
Ja sam ga imao i prosle i predprosle god. u kisnij je bio prilicno dobar a u susi dao odprilike 3200 kg po kj dok je pajdas dao veci prinos od njega i bc 582 a bome i 640 isto samo mu vlaga bila veca s tim da na brdu bio suvlji i praznih biljaka a u dolji klipovi ko iz kataloga ali i vlaga velika da se samo culo lupanje u kombajnu ,tako da kod mene nece u njivu ,samo dekalb za zrno a za klip neki domaci ns ili zp dobar i bc kasniji a mogao bi i kasni dkc ali bi bilo dobro da se zna hranljiva vrednost svih hibrida ,pa da se opredelimo sta je dobro za stoku .
 
ZP 606 koji vec evo trecu godinu seje rodjak ubedjen sam da moze da se nosi sa bilo kojim hibridom fao 600. Kada sa 27-28% vlage dobaci 10.5t/kj klipa za mene je to vrhunski prinos.
 
Човек је сејао те стране сорте управо због већег приноса и свињи их нису хтели јести. Сад сеје домаће хибриде из тиг разлога.

Писао сам да је на мојој земљи која минђушар не може да се пореди са вашом јер је сва земља 3+ класа, НС4023 бацио више од пионира В74 за 300 кг/кј. Дал је то случајно или не али је тако било...Прошле године је тај новосадски дао ореко 5т у суши. Писледњи пут коша је у чалми пала почетком јула. Ја сам био задовољан јер сам по приносу био испред људи који су сејали те твоје странце у које се кунете...
 
Iskren da budem,ja nisam toliko hrabar niti bogat,da bi sejao domace hibride,pored toliko stranih hibrida nove generacije.

- - - - - - - - - -

Prosle godine,ni Zp ni Ns,kod nas nisu presli 1500 kg,dok je Dkc 5143 dao od 3-4t po jutru,pionir w74 2,8-3.2
 
Pre par dana sam obrao kws Konsens vlaga je 14% u petak ga krunim jer je prodat.Cekao sam dugacko da se osusi.Prinos negde oko 7.5th nije toliko lose bio je malo redji sklop ali mi jedan deo voda udavila.
201611061608151.jpg
201611061608551.jpg
 
Iskren da budem,ja nisam toliko hrabar niti bogat,da bi sejao domace hibride,pored toliko stranih hibrida nove generacije.

- - - - - - - - - -

Prosle godine,ni Zp ni Ns,kod nas nisu presli 1500 kg,dok je Dkc 5143 dao od 3-4t po jutru,pionir w74 2,8-3.2

Ja sam prosle godine imao u tabli hibride zp,pioner aqua max,pako i dkc dva hibrida.resultati su bili sledeci zp od800-1000kg/kj,pioneer oko 2t/kj,pako nesto ispod 2t,dok je dkc presao preko3t/kj,a sto se tice tipa zemljiste nije bio l,ll,lll klasa vec V i Vl klasa


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ова расправа чији је дужи не води ничему...свако ради како хоће и како мисли да је најбоље за њега...ја сам видео шта којо хибрид ове године може а и прошле...

Код мене су се добро показали нс хибриди, а и зп. Такође сам презадовољан са пиониром кога ћу и следеће године сејати дог ЛГ избацујем, јер се квари ко луд, бар овај мој 3535 који сам сејао, уз то имао је и већу влагу него ли 4023...
 
Човек је сејао те стране сорте управо због већег приноса и свињи их нису хтели јести. Сад сеје домаће хибриде из тиг разлога.

Писао сам да је на мојој земљи која минђушар не може да се пореди са вашом јер је сва земља 3+ класа, НС4023 бацио више од пионира В74 за 300 кг/кј. Дал је то случајно или не али је тако било...Прошле године је тај новосадски дао ореко 5т у суши. Писледњи пут коша је у чалми пала почетком јула. Ја сам био задовољан јер сам по приносу био испред људи који су сејали те твоје странце у које се кунете...


Ovo je druga prica kad racunamo koji kukuruz daje koliko mesa i mlijeka , normalno da ranije sorte imaju vise proteina , prije je postojao neki OS rani hibrid koji je imao po analizama najvece proteine uopce , vece i od stranih ali to sam sijao za vlastitu potrosnju (zivotinje) jer manje rode , ako se sije za prodaju onda sa najvecim prinosom , placa se po tezini a ne po kvalitetu.
 
Ja sam prosle godine imao u tabli hibride zp,pioner aqua max,pako i dkc dva hibrida.resultati su bili sledeci zp od800-1000kg/kj,pioneer oko 2t/kj,pako nesto ispod 2t,dok je dkc presao preko3t/kj,a sto se tice tipa zemljiste nije bio l,ll,lll klasa vec V i Vl klasa


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pretjera samo tak.....i majkumu,imal iko na forumu da mu je zemlja bar u 3 klasi....sve 5 ili 6 a prinosi vrhunski.....sta bi bilo da imate bolje zemlje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh