Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I mi smo danas skidali 0725 i ostatak T56 sto se nije potroslilo za siliranje zrna. Ove godine najbolji dkc 5031 i pioneer 704.
 
Zavrsili i mi juce! Sve parcele su bile posejane sa DKC hibridima osim na jednoj parceli jednu vrecu Ulyxa ( bio je slabiji od svih DKC hibrida)!
Ove god. sav kukuruz bez osnovnog djubriva u jesen, sa 150 kg/kj Ureje predsetveno! Od DKC-a posejao sam 4717, 5031, 5276 i 5222. Prosecni prinos zadovoljavajuci ali slabiji nego 2014. Vlaga se kretala od 16.4% do 17.8%
Jos samo da dodam da 5222 je vanserijski i jedini hibrid ove god. koji je nadmasio sopstveni rekord iz 2014! Te god. 5276 je najbolji prinos dao!
 
Ako nekog zanima da uporedi prinos ZP hibrida u zrnu sa stranim hibridima:

1. ZP 606 sejan na 24cm, površina 76ar 50m2, vlaga 20,3%, prinos: neto 8.000kg
2. ZP 555 sejan na 23cm, površina 1kj, vlaga 20%, prinos: neto 6.520kg -
3. Pionir 1114 sejan na 23 cm, površina 2,7ha, vlaga 19%, prinos: neto: 33.840kg
4. Pionir 0216 sejan na 23 cm, površina 1,25ha, vlaga 17,5%, prinos: neto: 15.600kg

Inače tabela po kojoj su nama odbijali troškove sušenja je bez uračunatog PDV, to su zaboravili da napomenu, tako da su nam prilikom konačnog obračuna skinuli još 12% na konto PDV za usluge sušenja (20% PDV umanjenih za 8% koliko nama proizvođačima pripada)...
 
Poslednja izmena:
Dukej koja vlaga bila na pionirima?

18.2% -18.7% (u tom rasponu).

- - - - - - - - - -

Dukej koliko plaćate prevoz kamionom? I od čega zavisi cena?

Kamion u lokalu (njiva -silos u Srbobranu) = 12000din.
Kamion van Srbobrana = 16000din. (konkretno se radi o relaciji Srbobran-Žabalj)

Od čega zavisi - ne znam, kako koji prevoznik odluči.

- - - - - - - - - -

Zar niste mogli u onu zadrugu sa desne strane na izlazu za Becej?Meni su iz A-Nove nudili tamo da vozim i cena je bila 15.40din.ako ga tamo odvezem,a ako mi oni posalju kamion 15din.Mada sve je otpalo jer kamioni nisu mogli u atar,a ja da vozim treba mi oko 3 sata po turi i oni vasi panduri se nabili tamo na ulazu kod fabrike stiropola i sve redom zaustavljaju,a druga patrola na begluku i isto ne prasta!

To su zadružni silosi ali su izdati Uljaricama. No bez obzira čiji su, prijem tamo je očajno spor tako da ti ta tura ne bi trajala 3 sata već monooogo duže. Problem je transporter koji vuče iz kip jame i koji je slab i spor (kažu oko 3 vagona na sat). Pored toga mora da se isključi kip jama dok se pune kamioni osušenim kukuruzima koji se iz silosa vuku za luku (ili već gde). Npr. danas popodne su na dva sata (možda i više) prekinuli kipovanje dok su se punili kamioni. Ja sam za dve ture (juče ovršeno) tamo proveo ceo dan (ujutru od 7h do 11h i potom od 12H do 20.30h), a ovi koji su popodne pristizali ima da čekaju do sutra...

Takav prijem onemogućava da se prikolice vrate na njivu, a kombajner neće da čeka nikog, i zato je sad MK dobro prošao jer su se kod njih prikolice praznile brzo pa su mnogi kod njih otišli samo iz tog razloga.

Ja sam hteo da dam dobar deo i Anovi jer su bili korektni prošle godine, ali prosto nisam mogao da nadjem kamion koji bi nosio kukuruz u Zmajevo (gde oni drže robu), a skladište koje imaju u Srbobranu je puno sa sojom.

A što se policije tiče, kad čitam kako je kod nekih (uglavnom južno od Save i Dunava) pomislim kao da smo druga država.
 
I ja sam juce JEDVA zavrsio kukuruze. Prevoz problem, istovar na predajno mesto. Da mi nije Kum uskocio sa prikolicama ne bi poradili pre kise. Kombajn moze da uradi, ali smo zarucili 4 garniture prikolica a istovar ide sporo i ujednom momentu smo svi na istovaru u redu a kombajn stoji. Otkupljivac za kim sam dogovarao da odradimo kukuruze na kraju mu nisam vukao nista, jer je tek tamo islo sporo. 10t/h susara radi i tim tempom primaju kukuruze, a svog kukuruza imaju jako puno tako da bi sa svakom turom cekao pola dan, a sta sa kombajnom onda i kisom najavljenom?

Vlage od 17.2 do 18.5. Fao 200-530. Hibridi KWS, Pionir, DKC. Najbolji prinos KWS Konfites, najlosiji KWS fao 200 (njega je trebalo u septembru raditi sa 15.5% vlage ali nisam stigao). Jako jako dobar DKC 5143, led ga je tukao dva puta i opet je dao 11.2t/ha SRBS-a. Pionir 0023 i DKC 4795 rame uz rame, razlike minimalna u korist Pionira.
 
Nekako sam uspeo da svedem bilans za ovu godinu:
Dkc 5031 8270kg/kj sa 17% vlage
Pioneer 9911 7600kg/kj sa 17,5 %
Pioneer V74 6900kg/kj sa 17%
NS Radan 8200 kg/kj sa 21%
NS Zenit 6800kg/kj sa 18%

Inace sam na turneji ovih dana po Backoj u prevozu...

Sinoc na istovaru u Gajdobri...

2qum4c0.jpg
 
Mirmag i nama je juce trebalo prevoza:osmeh: Uposlili bi te samo da sam znao da si raspolozen ici 30-40-50km od Kucure:riba:
 
I ja sam juce JEDVA zavrsio kukuruze. Prevoz problem, istovar na predajno mesto. Da mi nije Kum uskocio sa prikolicama ne bi poradili pre kise. Kombajn moze da uradi, ali smo zarucili 4 garniture prikolica a istovar ide sporo i ujednom momentu smo svi na istovaru u redu a kombajn stoji. Otkupljivac za kim sam dogovarao da odradimo kukuruze na kraju mu nisam vukao nista, jer je tek tamo islo sporo. 10t/h susara radi i tim tempom primaju kukuruze, a svog kukuruza imaju jako puno tako da bi sa svakom turom cekao pola dan, a sta sa kombajnom onda i kisom najavljenom?

Vlage od 17.2 do 18.5. Fao 200-530. Hibridi KWS, Pionir, DKC. Najbolji prinos KWS Konfites, najlosiji KWS fao 200 (njega je trebalo u septembru raditi sa 15.5% vlage ali nisam stigao). Jako jako dobar DKC 5143, led ga je tukao dva puta i opet je dao 11.2t/ha SRBS-a. Pionir 0023 i DKC 4795 rame uz rame, razlike minimalna u korist Pionira.
Pa kad sam ti nudio prikolicu tebi skupo,oces za150e a sad biti dobro dosla.Covek dosao iz Obrenovca platio 280e i kaze isplati se svaki dinar.:ppozdrav:
 
Mene je prevoz kamionom za 38 tona koštao 3.000 dinara.Inače kod nas na silosima ima mesta i nema nikakvih guzvi.Dosta je urađeno pre svih kiša,ima i ne urađenih a čini mi se da je pušiona sa prinosima pa ima dovoljno mesta i prevoza.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh