Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovrsen kukuruz hibridi P0423 i P0725 vlaga 18 i 18,9 izmereno 8500 t/kj vlaznog
 
Ovogodišnju vršidbu kukuruza ću zapamtiti, ako uopšte dođe na red. Zbog vremena, zbog kombajna, i sad zbog kamiona - ni za lek ih ne može naći.
 
Dukej a traktorski prevoz,bas moraju kamioni?

Do kraja je tako i odrađeno, ali tako sam uslovljen da izručim tamo gde može, a ne gde ja hoću. Npr. kod nas je skladište Anove puno soje pa mora da se vuče u Zmajevo, u silosu Uljarica gde primaju kukuruz primaju tempom 3 vagona na sat pa su gužve velike i čeka se po pola dana da izručiš jednu turu (usput su često u klvaru pa je tako juče ručno skidano jer je u kvaru bio motor na kip jami...). Ove godine će MK uzeti dosta kukuruza samo zato što kod njih uvek ima mesta i ide brzo predaja kukuruza. E zato su kamioni bitni jer onda biraš gde i kod koga daješ kukuruz (tablice i cena lagera su manje više iste svuda ali nije ista cena proizvoda tokom godine).
 
Kod nas su neki smeštajni kapaciteti prepuni i ne primaju više.

- - - - - - - - - -

Bar tako kažu.
 
Do kraja je tako i odrađeno, ali tako sam uslovljen da izručim tamo gde može, a ne gde ja hoću. Npr. kod nas je skladište Anove puno soje pa mora da se vuče u Zmajevo, u silosu Uljarica gde primaju kukuruz primaju tempom 3 vagona na sat pa su gužve velike i čeka se po pola dana da izručiš jednu turu (usput su često u klvaru pa je tako juče ručno skidano jer je u kvaru bio motor na kip jami...). Ove godine će MK uzeti dosta kukuruza samo zato što kod njih uvek ima mesta i ide brzo predaja kukuruza. E zato su kamioni bitni jer onda biraš gde i kod koga daješ kukuruz (tablice i cena lagera su manje više iste svuda ali nije ista cena proizvoda tokom godine).
Zar niste mogli u onu zadrugu sa desne strane na izlazu za Becej?Meni su iz A-Nove nudili tamo da vozim i cena je bila 15.40din.ako ga tamo odvezem,a ako mi oni posalju kamion 15din.Mada sve je otpalo jer kamioni nisu mogli u atar,a ja da vozim treba mi oko 3 sata po turi i oni vasi panduri se nabili tamo na ulazu kod fabrike stiropola i sve redom zaustavljaju,a druga patrola na begluku i isto ne prasta!
 
Zavrsi i ja juce sa branjem svojih za mene dovoljnih 2,2 hektra.....Juce smo brali presijavatu njivu a sijato je sjeme zp 434,ns 3010 i domaci bijelac ....malo je podbacilo ispod kosa po dulumu,al kako sam presijavo dobro bi....mogu reci da mi se svida ovaj novosadski 3010...klipovi solidni i fino zavrseni...Dogodine ga sijem bar hektar
 
Da ne budu samo dobri prinosi reklamirani,skinuta jedna parcela 5t ha,:ppozdrav:

Hibrid zp 606,dobio 200kg/ha 3x15 i 200kg uree

sejan na 25,ali ga vrane jos dobro razredile,ipak sta je tu je idemo dalje
 
I mi smo danas konačno završili kukuruze. Prosečan prinos je 67xx kg/kj NAPLATIVOG kukurza (tu su odbijeni i troškovi sušenja, a ne samo sasušenje, i naravno ulaz, koji svi naplaćuju, lom i defekt koj nije bilo ali odgijaju nešto sitno, ali nakupi se). Što bi neko rekao godina za pamćenje. S obzirom da sam prethodnih godina imao dosta manje prosečne prinose, rećiću da sam ovom godinom izuzetno zadovoljan.

Kod nas su bili zastupljeni sve DKC hibridi, od najranije 3623 pa do 5830, najmanja vlaga koju smo imali je 12,5% a najveće 18 %.

Ipak dogodine dajem prednost ranijim Fao grupama, i kao moje favorit iz ove godine je DKC 4795, koji je dao izvaredne prinsose, i definitivno će dogodine zauzeti najveće mesto u setvenoj strukturi...
 
Što bi rekao jedan novopečeni ratar ovde kod mene u selu, još samo dubinski da uzoremo i možemo u zimski san ko medvedi...:osmeh:
 
Skinuli danas sopstveni ogled: pionir 0023, kws konfites i dkc 5031- pobedio kws konfites. Od starta je najbolje isao, cak je imao i manju vlagu od dkc-a sto nisam ocekivao. Dkc 5031 toliko nahvaljen a u stvari kesa, jedino sto ga pipa manje napadala od pionira i kws-a.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh