Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikako. Samelji ga i stavi u najlonske džakove. I opet će dosta da se pokvari.
Nemora da se melje .Stavi ga u zrnu u nalonske dzakove negde gde nema miseva nece se pokvariti ni zrno.Nekada dok smo drzali svinje stavljali smo na sred dvorista buradi odgore focne tako gore naslazemo 3-4t kukuruza.Vlaga je bivala i preko 30%

- - - - - - - - - -

Skladisti li neko kuci sa vlagom od 21, 22 %?
Kako ga je najbolje sacuvati sa tom vlagom. Ovde niko nema ispod 20.
Jbt.ti ko da nisi iz Macve kod mojih u Slepcevicu svaka druga kuca u jesen ima kukuruza na sred dvorista u najlon dzakovima
 
Radio sam i to. Džakovi ispropadaju sa vremenom, puste vazduh i eto belaja. Imaju svi u jesen ali do proleća niko ne zadrži.
Ja sam i mleo i skladištio u zatvorenom pa opet se pokvari po obodu džaka.

A možda i nije iz Mačve? :osmeh:
 
Poslednji dzak sirovog proslogodisnjeg kukuruza sam potrosio sredinom juna ove godine i nisam imao pokvarenog ni kilogram.
 
I kod mene danas pukao top.Vlaga 17,7%.Hibrid BC Pajdaš.Prinosom sam zadovoljan a još zadovoljniji uslovima kod skladištara.
 
Nije pukao vec puko,tako se kaze.takodje prinosom zadovoljan a sa skladistarima odusevljen,sve bi ih natakao na k.rac,od uprave do cistacice
 
Da,da.Treba da se piše sa apostrofom.Odbijeno 9% u odnosu na lokalnog skladištara koji mi je odbio 18% ovo je par ekselans.
 
Izgleda da su manje alavi.Na 38 tona danas odbijeno 3 tone.Prošle nedelje na 15 tona odbijeno 2,4 tone.Stvarno "mala" razlika.
 
Prekjuce zp555 vlaga 18%, juce po onoj sipecoj kisi ista njiva , vlaga 18%.
Danas zavrsavao onaj moj lg agrister od pre neki dan, vlaga ista kolko je bila , 18%.
Sve 18% i vlaga i odbici , nista se ne menja mesec dana , ni cena se ne menja , 14din ..
 
Uradjene neke parcele za vikend

DKC 5830 (fao 530), vlaga 19, prinos 6465 kg po kj za jus kvalitet
Pionir P0837 (fao 630) vlaga 19,2 prinos 6675 kg po kj jus-a sa dijabrotikom, ali ne prejakom.
Genetic Pantera (fao 500) vlaga 19,7 prinos 6005 kg jus-a, iz kombajna izgledao najbolje.
 
Nisam dugo pisao a kukuruz sam vec odavno uradio,utisci su sledeci.Pocetkom septembra smo skinuli tablu iz rane setve na kojoj su bili zastupljeni hibridi P0216 i P0412 kao i P0704 i DKC 5830. U celoj toj prici najbolje se pokazao P0704 kao i P0412 ,treci je DKC 5830 pa tek onda P0216. 704 i DKC 5830 su bili slicni sa vlagama i ona se kretala izmedju 21-22,50 a prinos je bio 8480 kg po k.j sa tom vlagom. P0412 je imao blizu 8.000 kg sa vlagom 19-19,50 dok je najmanju vlagu imao P0216 ali i najmanji prinos 17,5-18,5 ali i prinos tek nesto preko 6500 kg. Na ostalim njivama oko sela, prinos se kretao od 7900 kg po k.j do 8250 kg sa prosecnom vlagom oko 17% i u pitanju su bili hibridi P1114,P0725 i P0837 a setva je bila okoncana do 7 aprila na svim njivama.Sve u svemu prinos JUS-a oko 7,7- 7,8t JUS-a po k.j. Najvise mi se svidja P0704 i mislim da je vrhunski hibrid pored P0725 najvise njega sejem
sfl4lv.jpg
15dwhli.jpg
 
Mislio da ne dzakiram, poslovi oko setve.
Potrosice se u skorije vreme. Jedna prikolica oko 7 tona je sa malo jacom vlagom.
 
Sutra i preko sutra navaljujemo i mi da zavrsimo pre kise.
Jucerasnja vlaga, usluzno, od 17.1 do 18.3% dan je bio jako los za adaptiranje sto se tice vlage, oblacno, maglovito i pocela i neka sitna kisa! Nadam se da ce sutra biti nesto bolje sa vlagom manjom od 18.1%
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh