Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaka čast dukej u mikromilimetar je sve tako kako si napisao.Ali mi smo divanili od 18% na 14% da padne vlaga prirodno na njivi od 100 kg. kukuruza,a tu je moja matematika dobra 100:1,04=96,1538462 kg.:ppozdrav:
 
Bacili ste se u racunanje,koliko precizno ukradu otkupljivaci.Za to niste morali raditi diplomski,mogo sam vam ja reci precizno a to je MNOGOOOOO kraduckaju:haha:
 
Danas merena vlaga na ZP 388 16.8% ne znam dal sutra krenuti u vrsu, ne ceka mi se vise. Hteo bi barem do ponedeljka da posejem, posto od utorka opet kisa :sta:
 
Sad bas gledam, i stvarno tek u cetvrtak moguce nesto malo kolicine da pada. A danas sam gledao preko fona, pokazivalo kisa, a sad nema.
Cuti, jos i bolje ako ne bi padala
 
Da li je neko vrsio danas kukuruz? Kolika je vlaga? Koji FAO?

Mi smo poslepodne izasli da probamo i napunili dve petotonke. Vlaga je bila od 15.5 - 16.9 % ( moj vlagomer pokazuje 0.5 - 0.8 % manje nego sto bi trebalo ) FAO 510, Pioneer p0216. Videcemo sutra ujutro koliko ce pokazati vlagomer na otkupnom mestu.
 
Mekano jeste i izgazi kombajn ali nista ekstremno. Imam gume sirine 80 cm pa se prilicno dobro raspodeli pritisak na zemlju. Nas posle 2014 godine nista ne moze iznenaditi i tesko da se zemlja moze vise izgaziti nego tada. Evo ga kraj oktobra nema se vise sta cekati.
 
Da li je neko vrsio danas kukuruz? Kolika je vlaga? Koji FAO?

Mi smo poslepodne izasli da probamo i napunili dve petotonke. Vlaga je bila od 15.5 - 16.9 % ( moj vlagomer pokazuje 0.5 - 0.8 % manje nego sto bi trebalo ) FAO 510, Pioneer p0216. Videcemo sutra ujutro koliko ce pokazati vlagomer na otkupnom mestu.
Danas osim zadruge (Sarac) nikog nisam video da adaptira!
A sto se tice tvog vlagomera, jel pokvaren pa pokazuje manju vlagu ili je njihov pokvaren pa pokazuje vecu?!:osmeh:
Jos samo da mi kazes da kad je bio nov pre par godina nije bilo odstupanja izmedju tvog i njihovog!!!:haha:
 
Zadnji put sam ga nosio na bazdarenje pre 3-4 godine pa neznam da li meri kako treba.

Sutra ce vrsidba ici sasvim lepo,osusilo je pristojno,a vlaga zavisi od hibrida,pa ko ima zivaca jos da ceka-cekace.Hehe...i nas vlagomer je "pokvaren" da pokazuje manju vrednost kao i tvoj...za isti procenat.
 
Danas izmerena vlaga na Pioniru P0423 posle jucerasnjih 1-2l kise pokazuje 18,8%. Realno to ce tesko nesto mnogo vise otici dole tako da skidamo u subotu pa kako mu Bog da. Punicemo tavane I garaze na nekih 20-30 cm pa valjda nece da se upali sa tom vlagom. I ovako ce ga pojesti stoka do februara-marta.
 
Jaako rizično . Ako već moraš to da radiš gledaj da bude što hladnije vrijeme kada skidaš , tj što hladnije zrno da skladištiš i izbjegavaj tavane iznad prostorija koje se griju .
 
Danas izmerena vlaga na Pioniru P0423 posle jucerasnjih 1-2l kise pokazuje 18,8%. Realno to ce tesko nesto mnogo vise otici dole tako da skidamo u subotu pa kako mu Bog da. Punicemo tavane I garaze na nekih 20-30 cm pa valjda nece da se upali sa tom vlagom. I ovako ce ga pojesti stoka do februara-marta.
Oprezno,drugar je prosle godine skinuo sa vlagom 19,nesto i sve je bacio,iskoristio 20%.Strasno je bilo gledati.Sve je to OK ako je i napolju hladno,mraz i slicno kao sto kaze Momo a ako bude kisna zima i velika vlaznost vazduha e tu je jeb....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh