Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na jednoj od parcela dosta kuruza ovako izgleda, i na susjednih 10ak polja ista pojava. sa strane, u sredini isto. što je uzrok?zna netko?

54ghnr.jpg



2qwhqpd.jpg
 
Dekalb 5170 setva oko 20. Aprila na 21cm.
Brano struk do struka.
6470368c8240f1d3487eaff5c7983205.jpg

573bfd29ce682414ee24c60925fa3311.jpg


Da dodam da onaj klip do paklice ima 16 redova a ostali 18
Poslato golubom pismonosom
 
Poslednja izmena:
Ima li diabrotica (zlatice ) kod vas ? Kod mene je na nekim parcelama izuzetno veliki napad i biće znnačajna šteta , i od larve i od bube . Prvi put smo primijetili da zlatice jede klip tj zrno ?? Krenu odozgo bude ih desetak i lagano gule , ima čak i do pola pa i cijeli klip skoro da pojedu . Na ovoj slici kao da su znali malo su se sklonili kad sam škljocnuo al kad se uveće vide se poneke , ali definitivno su one . Jel još neko primijetio mnogo veći napad na Dekalb ? Sa druge strane svaka mu cast za vrlo brzu oplodnju , mnogo je klipova kojima je brada totalno podšišana da je uopšte nema vani a opet je oplodnja dobro završena. Bez obzira razmišljam zbog veće osjetljivosti na hormonske herbicide i zbog toga što ga više vole bubice da se pozdravim sa dekalbom nakon 6-7 godina .

Ima li kod vas razlike u vezi napada insekata u odnosu na hibride ?


20160813_110918_zpsrdu17361.jpg
 
Momosaric u pravu si 100% kukuruzna zlatica je u pitanju ima tog svud samo ljudi ne obilaze njive sad pitanje je koliki je napad i u kojoj je fazi kukuruz,npr kod mene na dekalbu tog nema a bilo je zlatice al ne jede klip a kod kws-a nije je bilo a jede klip najvise na uvratina i uz medu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh