Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam zagledao moj pre neki dan i nisam rad iznositi stvarne dimenzije.Neki neće verovati a i žena može da uloži prigovor.
 
Dobar kukuruz,bez obzira da li je u basti ili u njivi, i da li ima jedan ili vise struka kukuruza. Mogu da pohvalim skoro sve kukuruze... :)

Zato sto se kace slike ovih lepih.Neko vidi 3 klipa na jednoj stabljici od 200000 drugih i bas njega slika i kaci ovde.Stice se slika kukuruza kao nijedne godine...al nije to to buraz
 
Moje je misljenje da u mojoj okolini ipak kukuruzi nece biti tako idealni kao 2014! Ima odlicnih ali ima i dosta onih koji ne obecavaju vise od 4500-5000 kg/kj! Soja izgleda isto, da ne kazem i bolje!
 
Ima I ove godine losijih kukuruza. Bar gde sam ja gledao. Mislim ne toliko da treba tarupirati, ali nisu ni kakvi bi trebali da budu nakon ovih julskih kisa. Zeznuo ih malo stresniji period u toku oplodnje.
Npr ja imam parcele gde mislim da nece biti vise od 5-6t/ha a imam gde se nadam da ce dobaciti 10t/ha a vrlo lako moze I da preskoci. Ali jbg tako su namestile vremenske prilike u pojedinim delovima atara. Ali ima jos dosta do kraja tako da necu da uzimam svoje prognoze zdravo za gotovo primetio sam i dosta plamenca ove godine. Videcemo sta ce biti do zetve. Ima kod nas jedna izreka kukuruzu I k**cu nikad ne veruj :osmeh:
 
Tacno tako.Nailazio sam na neke koji imaju svega 12 redova.Kod mene ce ovo biti neka prosecna godina,ne ocekujem prinos kao 2014.
 
Da nije tih mrazeva i neujednačenog nicanja, bila bi rekordna godina. Bolja je ova godina od 2014. Više sunčanih dana. Padavine lepo raspoređene (kako gde naravno). 2014 je bila tmurna i previše vlažna.
 
U mom selu ce biti rekordna godina, nisam video losih kukuruza a cuo se sa bratom iz Macve kod njih vec nije tako, kaze razbi ih crvenilo, zahvatilo od 10 do 15 procenata a na nekim njivama i do 40 posto.
 
Neki će izgleda imati tolike klipove da će morati da ih tovare u šticarke kao balvane. :haha: Crvenila ima i kod nas ali u mnogo manjoj meri u odnosu na prethodne godine kada nas je razbijalo.
 
Ipak mislim da će kod nas ovde biti rekordna godina . Zanimljiv primjer nikad dosad nisam mogao vidjeti u ovo doba godine u kukuruzu prve donje listove kako leže zeleni totalno na zemlji kao na ovoj slici od danas,.

20160811_110403_zps5gx2l9gw.jpg
 
Ja nisam bio zadovoljan sa 2014 .....Dzaba sto je ononoliko rodio kad smo pola kukuruza bacili i sve vrhove lomili rad budi...plesnjivosti....
Za sad je kukuruz dobar,al mi nesto cesto kisa pada,a zp se sam rasperusa i moglo bi opet...lomi vrhove,prebiraj....baci
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh