Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa bre,isprobacemo, inace cu na prolece imati 1ha i 40 ari za kukuruz, pa cemo probati neki strani. Nije losa ideja, videcu sa ocem o tome, mada je to dalek period. Sada mi je najvaznije da su mi kukuruzi u solidno dobrom stanju, i da cu imati bar nesto da berem...
 
A 27. jula si napisao kako si sejao Pioneer p0725 i kako je bio los pored dobre agrotehnike. Kao, nece on na tvojoj zemlji. A to je inace odlican hibrid.

Zato ovde na forumu upadas ljudima u oci.
 
Moram da ti priznam da te, kad tako ponavljas: ,,Srecan sam sto cu uopste nesto obrati, ovde kod nas je ekstremno lose i tesko.'' zamisljam kao Ber Grilsa koji, trceci kroz divljinu, zvace pabirak i prica u kameru, zadihan: ,,Dobro je, uspeo sam da pronadjem ovaj pabirak, seceri iz njega ce mi pomoci da povratim energiju neophodnu za nastavak prezivljavanja, a proteini i vitamini ce me odrzati bistrim i prisebnim. Imao sam srece, sada jos samo da uspem da zalozim vatru pomocu ova dva kamena.''
Hajd' laku noc! :ppozdrav:
 
Ljudi, ja imam 17 godina, i tek sam pocetnik u ovome. Volim da radim sve oko masina i da pomazem ocu oko svega sto zatreba. Redovno idem u obilazak kukuruza, donosim rezultate,vozim traktor redovno,probao sam i da orem,sejem,tanjiram,drljam, sve radnje oko polja sam isprobao, i nije islo lose. Vi od mene ne mozete da ocekujete vrhunskog poljoprivrednika, to sigurno.....
Inace se dosta trudim da odradim sve kako treba sa ovakvim finansijama, kako vreme tece sve je manje para,radimo koliko mozemo, ali stvarno bez podcenjivanja.
Dobio sam informaciju da smo ga sejali pre jedno 8-9 godina, i nije se bas pokazao najbolje kod nas.....

- - - - - - - - - -

Evo slika od juce...
ZP 600



NS 640



Levo ZP 600, desno NS 640
 
Svaka cast Dorde...malo je mladih momaka od 17 godina da voli poljoprivredu i da toliko vremena hoce provest na forumu.Greske se svakom potkradu,ii nemoj da te pogadaju previse kritike kojih ce uvijek bit od iskusnijih.....Malo podrske sa moje strane:bravo:
 
Od malena me je to vuklo. Oduvek sam voleo traktor i prikljucne masine. Nastavicu tradiciju sigurno. Iako sam upisao srednju medicinsku skolu, hobi ce mi uvek biti poljoprivreda....
Kukuruzi su poceli masovno da zre, moj ZP 600 je vec poceo da susi zrno, i sve vise je tvrdje....
 
Od malena me je to vuklo. Oduvek sam voleo traktor i prikljucne masine. Nastavicu tradiciju sigurno. Iako sam upisao srednju medicinsku skolu, hobi ce mi uvek biti poljoprivreda....
Kukuruzi su poceli masovno da zre, moj ZP 600 je vec poceo da susi zrno, i sve vise je tvrdje....

Upisao si najperspektivniju skolu trenutno,cim je zavrsis polazi b1 licencu jezika i bezi u Nemacku.Posao odmah 3000e plata stan pored bolnice a pusti nek zre ovo koliko god hoce.Dok se ti uigras nas unistise.Da sam mladji ne bih razmisljao..jbte prodje zivot
 
Ja se nadam da cu uspeti u zivotu sto se tice medicine. Voleo sam to,upisao sam,dobro mi ide, i imam svoj cilj. Sto se tice ostalog otom potom. Mi smo sa malim gazdinstvom, radimo godisnje 2ha.Pa jeste,ima da sjebu poljoprivredu nacisto. Gospodin Vucic treba da se umaze stajnjakom malo......:osmeh::haha:
Male plate,velika ulaganja.
Inostranstvo i evropska unija zakon...
Kakvo je stanje kukuruza F.E.A.R
 
Jbs EU idi za rusiju, bolji standard i vece plate, plus nasa braca!!!

Posle ova 2 gornja posta, sa ovim mojim postom, mislim da nisam zasluzio opomenu i poene!!! Ali izgleda da se rusi vise ne smeju napomenuti pa cak ni u pozitivnom kontekstu!!!
Bar kad sam ja u pitanju!
 
Poslednja izmena:
Danas obisao atar da vidim stanje kukuruza,jednom recju za plakati,bolji delovi atara su toliko pojedeni sa crvenilom da neznam kakav prinos na takvim parcelama moze da se ocekuje,u losijim delovima atara nema bolesti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh