Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U mom favoritu (P9486) se pojavila budj zrna na klipu,ne znam od cega moze biti,koliko se secam nije nas tukao led.

993n9k.jpg
 
U mom favoritu (P9486) se pojavila budj zrna na klipu,ne znam od cega moze biti,koliko se secam nije nas tukao led.

993n9k.jpg
Bice kuruza ove godine,hvala Bogu! Verovatno cu par jutara ostaviti za branje u klipu pa preko zime ga loziti. Milina ga slusati kako pucka u sporetu,bolje nego bukva! :osmeh:
Ranije hvalio si se da kvalitetno obradjujes zemlju i zato ne radis puno ha, te odlicno zaradjujes od onoga koliko radis a sad bolje da nisi postavio slike ovog kukuruza od kojeg ces se tesko i ugrejati ako ga lozis!
Zanimljivo je to kako stvari same od sebe izadju na videlo!!!
 
@Peet zao mi je sto si pogresno shvatio,retko kad se hvalim i uglavnom iznosim cinjenicno stanje,po nekad se malo i sprdam (zavisi ko kako shvata), i mogu ti reci da si ispao jako smesan sada. Ja bar smatram da je radim kvaliteno,al otom potom nije sve u mojim rukama.

A slike sam namerno okacio jer sam davao preporuke za ovaj hibrid,koji je bio favorit sve do pojave budji,koliko ga je zahvatilo ne znam ovo su klipovi samo sa uvratine.
 
@Peet zao mi je sto si pogresno shvatio,retko kad se hvalim i uglavnom iznosim cinjenicno stanje,po nekad se malo i sprdam (zavisi ko kako shvata), i mogu ti reci da si ispao jako smesan sada. Ja bar smatram da je radim kvaliteno,al otom potom nije sve u mojim rukama.

A slike sam namerno okacio jer sam davao preporuke za ovaj hibrid,koji je bio favorit sve do pojave budji,koliko ga je zahvatilo ne znam ovo su klipovi samo sa uvratine.

Pa tu obično i bude svakojakog kukuruza i u krajnjim brazdama.
Ti si bar pošteno izneo.Ali biće tu kukuruza sigurno,Poprilično je sazreo.
 
A sta je tu izaslo na videlo ? Jel imas neki savet kako raditi zemlju, a da ne bude kvarnog ?
Kako sta? Napravio je bunu pre par meseci kako on ume idealno da zivi od par kj zemlje, ali je naznacio da kvalitetno radi i kako kroz stoku, odnosno 2 krave, cini mi se, vrti novac i kupuje svake god. po neku novu masineriju!
Budj je jedno a drugo je velicina klipa i u ovakvoj godini nesto ne vidim na toj slici dobru agrotehniku!
Sam je rekao pre neki dan da ce biti kukuruza sto se odnosilo na dobar prinos, a kako stvari stoje nesto nije bas ubedio forumase!
 
Toga kod mene na KWS i pioniru a prijatelj na As-u,Zp-u i NS sve cisto kao suza..nema pravila
 
Skromni ZP 606.
264qr9k.jpg

Jedan od boljih, i jedan od gorih.
15xty8l.jpg

Sejan je na vrlo neravnomernih 24cm.
Ima dosta slicnosti sa mojim ZP 600, bas su slicni po stablu,polozaju klipa, ali nesto mi je ove godine jako izduzen klip,popunjen, solidno debeo,cak sam se iznenadio da ima sa 12,14,16 redova zrna, koje je jako veliko, mogu sada svi da mi uzvrate kao i prethodnog puta, ali sto ZP ima zrno, to nema nijedan hibrid, posebno bi istako 600,606,684 i 704.
Ocekuj dobar rod,sve najbolje druze... :)
 
Hvala, Djole, silo. A ti tek kad bi video dubinu zrna i debljinu kocanjke na Pioniru, odma' bi se latio genetike od preko bare, i batalio ove sirotinjske sto sejemo. :sjasi:
Jedino sto bi manje bilo kocanjki za ogrev. :haha:
 
Nisam do sada sejao, uglavnom sejemo nase dobro proverene hibride. Samo sto mi se kod stranih hibrida ne svidja to sto je vecina za kombajniranje, pa je za branje mali izbor hibrida. Mozda i probamo neki strani sledece godine...

Ja da imam kombajn,susaru,ambar kako treba za skladistenje kukuruza u zrnu, sejao bi samo strane hibride, ali posto nemam, sejem domace zato sto imaju veci izbor za branje kukuruza u klipu..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh