Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fear kako je izneo klip onaj tvoj što je popadao ,jel ima razlike između njega i onog što je redovan ,jel si ustanovio šta je u pitanju ?

Ima...onaj koji je nakrivljen nije dobro oplodjen,krezavo a ovi koji su ostali uspravno ok su,valjda polen ravnomerno padao,ko ce ga znati.Nista se tu nece znati do skidanja,druga parcela sa konsensom malo bolja,kraci klip ali ima ga i tu ima isto krivih ali manje nego kod pionira.Na jednu parcelu koja je malo podalje pa retko idem tu je kukuruz ok,nisam nista cudno primetio do sad.I dalje se nadam da moze nesto biti od tog pionira 50:50 ispravan i nakrivljen ali nada umire poslednja.Posto sam i povecao parcele koje ce u cardak eto imacu ustedu sto me ovi nece derati na rastur,lager,eleviranje i slicno,nek tu bude ta razlika pa opet dobro
e da zaboravih reci...nemam pojma sta je ima zlatice( hvala Nju Vilidz sto ste nam poslali) ali opet ne bi smelo da je takvo stanje s obzirom da i nije neka brojnost kod mene,do godine ne rizikujem tu
 
Mikado 23.5 visine 3,50

13988708_10206749954044440_1652116398_n.jpg

13977852_10206749934163943_893865998_o.jpg
 
Komsija sejao sve AS72 lepo izgleda ali klipovi u svim njivama 16 ili 18 redova zrna a cokov kao ruka,zrno jako plitko_Otvorili smo bar 30 klipova i isto stanje,nema kao ranije 20,22 pa i 24 reda zrna.Izgleda da im je genetika za ovaj hibrid pukla.
Ocekuje los prinos.
tako je i kod mene slucaj. sejao sam ga na 4 parcele, i od 10-tak klipa koliko sam otkinuo, samo je jedan imao 20 reda, ostalo sve 16 i 18... a sto kazes, pre par godina, ispod 20 reda, nisi mogao da vidis klip...

dok me je zp666 odusevio. klip preko 35cm i 18 reda zrna.
pako tera po dva klipa, ali mi se ne svidja sto su nisko postavljeni. sve se nalaze na visini kolena...
 
Kod druga AS 72 ima preko 18 redova zrna. Brao sam za kuvanje, parcela je odmah iza kuce, vecina klipova ima oko 20 redova zrna,na oko izgleda veliko zrno,medjutim plitko je. Jeste debeo kao ruka, ali dosta plice zrno u odnosu na moj ZP i NS. Kod mene ZP 600 ima 12/14/16 redova zrna, klip je dugacak preko 30cm, zrno velicine nokta. NS 640 ima 16/18/20 redova zrna, dugacak je do 30 cm,izuzetno debeo,zrno krupno i masivno. Bice za osnovne potrebe,do 4 t po ha klipa..
 
Kod druga AS 72 ima preko 18 redova zrna. Brao sam za kuvanje, parcela je odmah iza kuce, vecina klipova ima oko 20 redova zrna,na oko izgleda veliko zrno,medjutim plitko je. Jeste debeo kao ruka, ali dosta plice zrno u odnosu na moj ZP i NS. Kod mene ZP 600 ima 12/14/16 redova zrna, klip je dugacak preko 30cm, zrno velicine nokta. NS 640 ima 16/18/20 redova zrna, dugacak je do 30 cm,izuzetno debeo,zrno krupno i masivno. Bice za osnovne potrebe,do 4 t po ha klipa..

E moj Djole kako ga opisa 30 cm a debeo masivan klip,prosek 18 redova, sa zrnom velicine nokta tu ima da bude 20t po h..zajebao si i Nju Yorkera
 
Aj nam slikaj nekoliko tih klipova od 35 cm sa 18 redova!:sta:
Ima nas koji nismo jos videli takve klipcine!

jbg, zaboravio sam da slikam prosli put. to jest, dok sam se ja setio, vec su ga nabili u lonac za kuvanje... :)
sledeci put slikam obavezno...
a inace, as je oko 25cm duzine, s'tim da nije retka stabljika koja ima po dva klipa...
 
E moj Djole kako ga opisa 30 cm a debeo masivan klip,prosek 18 redova, sa zrnom velicine nokta tu ima da bude 20t po h..zajebao si i Nju Yorkera

Izgleda da je sejao na metar razmaka kad ce sa takvim klipcinama imati do 4 tone u klipu.

- - - - - - - - - -

E moj Djole kako ga opisa 30 cm a debeo masivan klip,prosek 18 redova, sa zrnom velicine nokta tu ima da bude 20t po h..zajebao si i Nju Yorkera

Izgleda da je sejao na metar razmaka kad ce sa takvim klipcinama imati do 4 tone u klipu.
 
Na dobrim hibridima grupe 600 i sl kao P0725 ili dkc6089ove godine kod svih u mom kraju prosjek redova je da kažem 19 pa možda i 20 . Kad kažem 19 mislim da ima od 18 i od 20 podjednako . Nadje se i sa 22 . 2014 sam u 6089 imao prosjek 20 redi a našao sam 1 sa 24 reda zrna.
 
PO725 takodje i kod mene sa dva zaperka, na kojima su malte ne klipovi iste velicine,sejao sam na23cm ajd koveli bice veci klipovi ,placam arendu u klipu, a ono ko suma Pionirska:ideja:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh