Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najvjerovatnije ti je slabo nikao zbog uree u sijačici i kombinacije žičnjaka . Teoretski sijačice stavlaju djubrivo 5cm pored i 5 dublje ali praktično malo ko može da podesi ulagače djubriva pogotovo one kilave na oltu da idu 5 cm dublje i ako se podesi onda čak može da se desi da se iskrive , dalje dosta ljudi sije sa 539 još oće drugom da rade pa onda kad ti raonici zaoru onda majstor kaže j..š ovo nemože traktor da vuče a još su i krivudavi redovi jer ore pa produži toplink digne raonike i onda djubrivo ide u visini sjemena , pa ako je urea ili kan eto belaja.
 
Bolje bi bilo da si tu ureu ušpartao, ali samo oko 70kg/ha. Tada mu ne može naškoditi pa i da bude na pored same biljke. Jedino što bi jako kasno sazreo kukuruz.

Ove godine sam sam za sebe postavio uporedni ogled ZP i Pionir, isti fao, ista agrotehnika, ista gustina setve, pa će da vidimo šta će da bude.
 
Bila je sala,svakako nisam mislio ozbiljno,inace ga necu ni brati ako bude dzabe neka ga u njivu.
Sala je bila u zadnjoj recenici a mrtav ozbiljan si bio pri tvrdnji da ce kukuruz biti 7-8 din. Zato sam postavio pitanje na koje nisam dobio odgovor!
Manite sa pogadjanja jer g-din dezurni krivac provodi pola radnog vremena na drustvenim mrezama a tebi je sasvim ravno koja ce biti cena, dok kod drugih nije isti slucaj!
Zeljko,legendoo :haha: haha. Ima istine, ovi sto imaju 10 i 100ha podcenjuju druge,tj nas sto imamo do tih 10ha. U ovoj temi se dosta vrti novac ko ima vise ko manje. Moj kukuruz sa ha bar je zdraviji i nije gmo. Inace tema je Kukuruz 2016, a ne podjebavanje nizeg staleza i ostalih gluposti,... :off_topic: :ppozdrav:
Medju ostalim glupostima spada to sto je tvoj kukuruz zdraviji! Gde si ti video Gmo kukuruz kod nas?
 
Poslednja izmena:
Ove godine sam sam za sebe postavio uporedni ogled ZP i Pionir, isti fao, ista agrotehnika, ista gustina setve, pa će da vidimo šta će da bude.

Nebitno koja semenska kuca pobedi ova godina nije merodavna za takve testove. 2012 je bila prava godina za takve egzibicije. Imao sam hibride iz 4 semenskih kuca i dve su te godine ispale iz dalje trke.
 
Sejao je ursus 355 i nije nam prva godina da sejemo,prvo sam i ja pomislio na tu ureu uu sejalici,ali presadjivali su i drugi koji su sadili isti hibrid kao i ja,mada ja sumnjam da je i jedno i drugo,urea u sejalici X lose seme....Kan bacam u spartanje ili ako ne spartam onda radi ciklon
 
Jesi li gledao , možda slikao , tamo gdje ne nikne kukuruz , šta se desilo ispod zemlje ? Ima li zrna , šta se desilo sa njim ? Žičnjak , ptica , ...
Evo npr , moj slučaj, ne kažem da sam neki maher za visok prinos kukuruza ali recimo radim ga zadnjih godina 30- 50 ha godišnje i to na oko 20ak parcela . U sezoni obidjem sve parcele do završetka prihrane bar desetak puta , a od pola ljeta još bar po pet puta . Tu ne računam kad se dodje raditi nešto nego samo da vidim šta se dešava , znači prije i nakon nicanja čeprkanje zemlje , kasnije obilazak radi korova , kako napreduje , čupanje ili vadjenje ašovom da vidim šta je dole , otkidanje zametka da vidim kolko redova koji formira kakva je oplodnja , šta kažu donji listovi itd. Sad recimo više ništa nemožemo uticati ali gleda se radi sledeće godine.
Znači ako je slab sklop mora se tačno znati zbog čega.
 
Naravno,obilazim i ja isto toliko i trudim se da svake godine ispravim greske i unapredjujem se,ne radim neku drasticnu povrsinu,jednostavno kod nas nema toliko zemlje,ove gtodine 4,5ha sledece bar 7-8 planiram....Situacija je bila sledeca dobar deo su urnisale vrane i ako je bilo zastite,zicnjaka nije bila,a seme koje nije niklo jednostavno je ili nabubrilo pa stalo ili uopste nije ni pocelo da bubri,dakle ima ga ali ne reaguje ili mnogo kasnije krene da radi,bilo je neujednacenog nicanja,a dubina je uglavnom bila dobra,nije bilo nekih velikih oscilacija(desavalo se i da zrno koje je bilo plice posejano kasnije nikne od onog na vecoj dubini)...A i taj konsens koji je jedini nikao kako treba potpuno isto je sejan kao ostatak semena....
 
Nebitno koja semenska kuca pobedi ova godina nije merodavna za takve testove. 2012 je bila prava godina za takve egzibicije. Imao sam hibride iz 4 semenskih kuca i dve su te godine ispale iz dalje trke.

2012 tek ne moze biti merodavna-Mi smo te godine imali na jednoj parceli veliki ogled 6 semenskih kuca...i cik pogodi...sve i jedna semenska kuca je ispala iz dalje trke.
A ovo je stanje ove godine,opste sarenilo:
Ima lose oplodnje,doduse ovaj je kasnije nikao
2ecqbr7.jpg

Ima solidnih,fino zavrsenih klipova bez ostecenja,ali ima i ostecenja od grada i plamenca(nazalost ne mogu da nadjem bolju sliku)
vzf2h0.jpg

zim6a8.jpg

wjx36v.jpg

One vrucine par dana su ostavile traga
awzz82.jpg
 
2012 tek ne moze biti merodavna-Mi smo te godine imali na jednoj parceli veliki ogled 6 semenskih kuca...i cik pogodi...sve i jedna semenska kuca je ispala iz dalje trke.
I te kako je bila merodavna ta susna god. jer u takvoj susnoj god. se odaberu hibridi za dalje! Pod dobrim uslovima sa dosta padavina ne moze biti merodavno jer svaki hibrid za nijnsu manje vise ce dati dobar prinos!
Svih 6 semenskih kuca izbaci iz upotrebe ako su pukle ili odaberi jednu koja je za nijansu bila bolja od ostalih!
Te god. sam izbacio iz upotrebe oko 5 hibrida koje nikad ne bi posejao vise, iskljucivo zbog toga sto 2011 su bili zadovoljavajuci, odnosno vrlo dobri da bi sledece god. pukli skroz!
 
Dodacu jos samo da su tada,pored zp-pionir i lg bili najgori,a sejem ih(sem zp) svake godine,tako da...to je moje zapazanje,ista njiva,isti tretman...necu nikom svoje misljenje da forsiram,ali mutavi kaze najbolje.
 
Na uvratinam i bude po dva klipa, ali ako je sklop dobar onda nema sanse da bude dva klipa.
Tako je. Najcesce gde dobije malo vise prostora iz raznoraznih razloga. Dobar sklop i samo po jedan normalan klip, prinos je siguran. Zamislite na gustinama od preko 75000 biljaka po ha da ima po dva klipa, pa zeznu li bi i amere.

Nego pitanje za mindjusara ako naleti. Kakav je za sada P9241, da l ces ga skoro raditi?
 
Poslednja izmena:
tako meni od sa strane gdje je sunce stalno po danu dva reda svi po dva imaju a neki i po tri.
sve ostalo jedan eventualno dva.
 
Komsija sejao sve AS72 lepo izgleda ali klipovi u svim njivama 16 ili 18 redova zrna a cokov kao ruka,zrno jako plitko_Otvorili smo bar 30 klipova i isto stanje,nema kao ranije 20,22 pa i 24 reda zrna.Izgleda da im je genetika za ovaj hibrid pukla.
Ocekuje los prinos.
 
Fear kako je izneo klip onaj tvoj što je popadao ,jel ima razlike između njega i onog što je redovan ,jel si ustanovio šta je u pitanju ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh