Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako rodi dobro kukuruz a izgleda hoce, postoji sansa da cena bude veca od 8dinara, mislim da bi drzava bila zadovoljna sa nekih 7-8dinara i verujem da oni uveliko pevaju i trljaju ruke jer znaju da posle pljacke sa psenicom i tovljenicima sada na red dolazi kukuruz.Nego nesto i nisam cuo da se najvljuju rekordni prinosi a druga stvar najvaznija pitanje je kako je stanje u svetu sto se kukuruza tice, mozda ce moj hektar uticati na blagi pad cene na svetckom trzistu ali mislim da to nece biti mnogo. :haha:
 
Zeljko,legendoo :haha: haha. Ima istine, ovi sto imaju 10 i 100ha podcenjuju druge,tj nas sto imamo do tih 10ha. U ovoj temi se dosta vrti novac ko ima vise ko manje. Moj kukuruz sa ha bar je zdraviji i nije gmo. Inace tema je Kukuruz 2016, a ne podjebavanje nizeg staleza i ostalih gluposti,... :off_topic: :ppozdrav:
 
Zar je bitno ko koliko ima ha,bitno je po meni da razmenim iskustva, dobijem savat ili dam savet ako je u mojem domenu znanja. To je bitno.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Zeljko,legendoo :haha: haha. Ima istine, ovi sto imaju 10 i 100ha podcenjuju druge,tj nas sto imamo do tih 10ha. U ovoj temi se dosta vrti novac ko ima vise ko manje. Moj kukuruz sa ha bar je zdraviji i nije gmo. Inace tema je Kukuruz 2016, a ne podjebavanje nizeg staleza i ostalih gluposti,... :off_topic: :ppozdrav:
Po cemu je zdraviji,dise zdrav planinski vazduh mozda,i ciji je kukuruz GMO,tj na osnovu cega to tvrdis??
 
U pravu je kolega Momo Saric, ovde vise nista pametno ne moze da se procita. Potcenjivanja na forumu je bilo uvek, stim sto mnogi sami svojim pisanjem izazovu potcenjivanje i podsmevanje od drugih. Ne branim ni jedne ni druge. Uopste nije bitno ko koliko seje hektara, ali je logicna stvar da su iskusniji proizvodjaci koji rade vece povrsine (seju razlicite hibride raznih semenskih kuca) od onih sto seju jedan hektar, i od takvih treba cuti savet i uciti. Druga stvar sto su neki neozbiljni pa se sprdaju.

Ne kazu neki stariji dzabe, tolike godine sejemo kukuruz a svake godine pocetnici.
 
U pravu je kolega Momo Saric, ovde vise nista pametno ne moze da se procita. Potcenjivanja na forumu je bilo uvek, stim sto mnogi sami svojim pisanjem izazovu potcenjivanje i podsmevanje od drugih. Ne branim ni jedne ni druge. Uopste nije bitno ko koliko seje hektara, ali je logicna stvar da su iskusniji proizvodjaci koji rade vece povrsine (seju razlicite hibride raznih semenskih kuca) od onih sto seju jedan hektar, i od takvih treba cuti savet i uciti. Druga stvar sto su neki neozbiljni pa se sprdaju.

Ne kazu neki stariji dzabe, tolike godine sejemo kukuruz a svake godine pocetnici.
A ja lepo pitam za savet, i svi me, naravno, iskuliraju.
 
Pa nemože to tako lako da se preporuči . Moje je mišljenje kao što sam negdje napisao za lošije zemljište prvo fizika pa onda hemija . Kakav je položaj zemljišta , dali je ravno ili brijeg-brdo , kolko je nisko , koji je sastav zemlje , šta je gore šta je na 20-30-50 cm dubine . Uočiti prvo probleme sa vodo-vazdušnim kretanjem , zbijenosti , drenažnim problemima itd , a djubrenje je najmanja stavka . Ovde se ljudi sa lošijim zemljama vataju za hibrid i djubrenje kao za čarobni štapić a mnogo krupnijih problema .
 
Evo da ne bude kako se svi samo hvale ovoj godini,moj kukuruz za mene licno ne lici ni na sta,da kazem nije za ku... .. Razlog za ovako nesto je prvo los sklop,jedino mi je Konsens niko kako treba (uzet od promotera) ostali kukuruz ZP 606,Mikado i 555 niko toliko lose da je morao biti presejan,zbog nedostatka sredsatava,sejao se po drugi put Delija,Becar i as51....Taj presejan kukuruz je dobio 200kg map,200kg ureu i 200kg san,nije izrastao nesto preterano visoko,sklop jeste dobar(sejan na 23),ali pitanje kako se oplodio,sejan je krajem maja..Ove3 kise za njega dobro dodju,sta ce biti na kraju videcemo,a za sledecu godinu pionir i samo da peva....

Sve u svemu sto je bilo do mene ja odradio,zaoran 200kg map jesenas,sredinom februara zatvorena brazda,sredinom marta spremljeno za setvu, sejan 3 i 4 aprila,u sejalicu 200kg uree,nakon setve oprskano totalom gde je krenula trava,nicanje katastrofa od 50-60% pa mikado i oko 80%(on je jedino ostavljen pored konsensa)... Seme je bilo od doradjivaca,dakle nije sa instituta....Jbg platio sam debelu skolu:ppozdrav:Al nek ide zivot
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh