Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jednostavno receno, los. Takodje 3381, ali nebo i zemlja sa drugom parcelom.
Kiselo zemljiste cetvrte klase, setva 13.4, 3,5kg KANa po aru, plus 2kg u spartanju. Pre dve godine izvuceno odoka oko 100tona stajnjaka na parcelu od 1.2ha.
Ovo su osrednji klipovi:
2u8krrq.jpg

xbecs7.jpg

Svaki savet je dobrdosao, sta ciniti u narednim godinama na ovakvm zemljistu.

Da probas bez dubrenja....vidis da kod nekih uspijeva :haha:
 
Levo Sikora(25cm) desno AS73,(duzina 23cm):osmeh:

11hcke9.jpg



Komentar:Mogu vam reci da ce ove godine Sikora i Pako da odvale prinos sve po 2 kom dobra,Lucijus solidno,mali su to klipovi po dva ali jedan je nedovrsen.Agrimax Zona solidni klipovi oko 20-23cm,NS6010 stabljika u nebo debela kao ruka,klipovi solidni do 23cm,LK Sremac odvalio klipove po 30cm,nema dvokliposti ali oce da polegne,AS 73 laz!! da raste visoko,jako nizak,klipovi nista specijalno a u trecoj bateriji sejalice je bio 6010 kao kontrola i on je vislji za pola metra od 73-ke,LK Becar takodje dobar,klipovi preko 25cm i nece da polegne,NS640 solidan,od 18-25cm,nema dva klipa.....Ovih dana cu da uberem od svakog po jedan pa da slikam celokupno.:ppozdrav:
 
Bice kuruza ove godine,hvala Bogu! Verovatno cu par jutara ostaviti za branje u klipu pa preko zime ga loziti. Milina ga slusati kako pucka u sporetu,bolje nego bukva! :osmeh:
 
Nije sprdnja uvjek je bilo godina kad je jeftiniji od drva a naročito u zadnje vrijeme koriste ga peći na pelete (suvo zrno)
 
Ja sto poznajem te sto su se grejali na kukuruz i falili kako je to bolje od drva i uglja za par godina nisu imali vise ni jutra zemlje a sad su i podstanari.greota od Boga na takav nacin pustupati sa hranom.
 
Ja sto poznajem te sto su se grejali na kukuruz i falili kako je to bolje od drva i uglja za par godina nisu imali vise ni jutra zemlje a sad su i podstanari.greota od Boga na takav nacin pustupati sa hranom.
Da greota je za seljaka, a nije za sve ostale krvopije koje mu ne silaze s vrata.

Greota je kako se postupa sa seljacima i koja je njegova pozicija u drustvu.
 
Ja koristim kocanjke od kukuruza za grejanje,rostilj,pecenje praseta, i uvek mi posluzi dobro, ali ceo kukuruz, to mi ne ide u glavu. Ja ga prodajem kada rodi i to klasicno 50kg dzak, e sad kakva ce cena biti, to nzm, sada je 1100 dinara.... :osmeh:
 
Pa sta ako ga neko i lozi..ja sam pre par godina isto lozio..3 tone kuruza za tonu uglja..jedino sto mise raspala i pec i odzak.. A 2012 smo naravno zalili za tim klipovima jad nismo imali nikakvih..a da je greota pa i jeste..ali da li se isplati neke godine? Mada od te 2012te vise volim da rodi pa da je cena mala nego da je cena dobra a ja nemem da pokrijem troskove a ne i da prodam i zaradim..
 
Vrlo je interesantna poljoprivredna nacija.
Jesenas a naročito proletos se frljalo sa količinom bačenog veštaka a sada izgleda kako se bliži berba ispašće da se nije ni bacao.Za subvencije se naravno predalo a šta bi sa tih 200kg po ha **greška li ga.:ppozdrav:
 
Pred sejanje kukuruza(kad na njega dodje red u plodoredu) uvek bacim pod brazdu ujesen 150 kg/kj mapa i pred setvu 150 kg/kj uree.E sad kakva ce biti godina sto se tice padavina to vec nije do mene,ovako radim bila kisna ili susna godina.Pod ostale kulture ide druga vrsta i kolicina djubriva ali ovde je tema kukuruz.Gledam da se ne nerviram i ne taktiziram sa onim na sta ne mogu da uticem.
 
Nikada i niko ne zna kakva ce godina biti,ja bacim jel je bolje ( bar ja tako mislim)da ima nego da nema.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh