Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros sam obilazio kukuruz i na 4 retka u duzini od oko 50 metar mi zafalilo prehrane i to je ostalo tako....Razlika je ocita...Taj kukuruz je daleko bledi sa sitnijim klipovima....
Baceno je 400 kila petnestice po hektru....Mislim....sta rec na ovo gore
 
Kod mene je setva na 18.5cm ,to je 77220 semenki po ektaru,ili ti 44440 semenki po katastarskom jutru,odbij uglavnom 10-15% i to je sada sklop
A u ogledu pionirovom,gde sam trebao prebaciti sa 18.5 na 20cm (kasniji hibridi),ja prebacio na 17cm,i nisam se zaebo,to vidim :osmeh:

- - - - - - - - - -

to sam napisao na količinu veštaka koju je navodno bacio
A što si tako ciničan,pa navodno? Kad ti kažem da je tako,onda je tako! Ova je 4. godina sa takvim đubrenjem! A imao sam 2014 na nekim njivama i preko 8t/kj kuruza
 
Nego, volite li vi pecenjake ili sve ide u kos? :osmeh:
Ja juce otisao da naberem malo, kad vidim da je i pre mene neko bio u njivi. Brao neki nepoznat covek samo tako. Prvo sam se zapitao gde bas kod mene, a onda se i setio: prvi sam posejao, pa je prvo kod mene i stigao :osmeh:

U pitanju je ZP 606



 
Kod mene je setva na 18.5cm ,to je 77220 semenki po ektaru,ili ti 44440 semenki po katastarskom jutru,odbij uglavnom 10-15% i to je sada sklop
A u ogledu pionirovom,gde sam trebao prebaciti sa 18.5 na 20cm (kasniji hibridi),ja prebacio na 17cm,i nisam se zaebo,to vidim :osmeh:

- - - - - - - - - -


A što si tako ciničan,pa navodno? Kad ti kažem da je tako,onda je tako! Ova je 4. godina sa takvim đubrenjem! A imao sam 2014 na nekim njivama i preko 8t/kj kuruza

Izvinjavam se nije cinizam ali mi je količina veštaka smešna na 40000 biljaka po jutru.Mislim da će se mnogi složiti.
 
Nego, volite li vi pecenjake ili sve ide u kos? :osmeh:
Ja juce otisao da naberem malo, kad vidim da je i pre mene neko bio u njivi. Brao neki nepoznat covek samo tako. Prvo sam se zapitao gde bas kod mene, a onda se i setio: prvi sam posejao, pa je prvo kod mene i stigao :osmeh:

U pitanju je ZP 606



Zrelo ti ovo mnogo za pečenjake :osmeh: Kod nas dečurlija prestala da ide u štetu još prošle nedelje :osmeh:
 
Ovo sam brao ja. Oni su ranije, na vreme :)
Imam i AS72 posejan 1 juna. Imam mogucnost navodnjavanja tu pa je vec porastao veliki i tu mi je alternativa kada ovaj zp skroz prezreli :)
 
Jednostavno receno, los. Takodje 3381, ali nebo i zemlja sa drugom parcelom.
Kiselo zemljiste cetvrte klase, setva 13.4, 3,5kg KANa po aru, plus 2kg u spartanju. Pre dve godine izvuceno odoka oko 100tona stajnjaka na parcelu od 1.2ha.
Ovo su osrednji klipovi:
2u8krrq.jpg

xbecs7.jpg

Svaki savet je dobrdosao, sta ciniti u narednim godinama na ovakvm zemljistu.
 
I kod mene je dvadesetak godina na kukuruz išlo samo 150-200kg/kj uree predsetveno ali je vremenom zemlja počela da se iscrpljuje i sada mora zaoravanje u jesen plus predsetveno. Kod državne zemlje ili arende možda i nije bitno kako će se slabo djubrenje odraziti na kondiciju zemljišta u dužem roku ali na svojoj zemlji je druga priča.
 
Dekalb 5222, setva na 21 cm, slobodno je moglo na 19 ali ko je znao da ce biti tako kisovito u J. Banatu!
Od djubriva samo 150 kg/kj Ureje pred setvu. Na ovoj parceli pred usev je bila soja oko 8 godina!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Opet sve zavisi od zemlje,dešavalo mi se da na boljoj zemlji druge klase bude rod 300kg/ha,a na zemlji pete klase 8t/ha.Isto đubrenje,ista godina.
 
Isprskane parcele kukuruza koji će ići u čardak na jesen.Rezultat posla ćemo videti uskoro.
948bd51fd66f577ad7e4c65839904c7c.jpg

Inače stručnjaci kažu da je napast Pamukova sovica,da se zadržava u klipu i ne silazi u dno stabla,što bi izazvalo padanje kukuruza. Naravno kvar klipa će sigurno na jesen prouzrokovati razne ...toksine u kukuruzu tako da ćemo i ove godine imati igranke sa izvozom a svi znamo čemu to može da vodi.
Sa kojim preparatom si prskao?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh